MOŻLIWA CZWARTA WALKA MORALESA Z BARRERĄ

Leszek Dudek, boxingscene.com

2011-04-19

W brytyjskich mediach pojawiły się ostatnio informacje, jakoby Oscar De La Hoya miał złożyć Ricky'emu Hattonowi (45-2, 32 KO) bardzo intratną ofertę walki z legendarnym Erikiem Moralesem (51-7, 35 KO). Zaprzecza temu Richard Schaefer, przekonując, że zostałoby to z nim przedyskutowane. W zeszłym tygodniu "The Hitman" oświadczył, że nigdy nie wyjdzie już do ringu.

- Nic o tym nie wiem. To dla mnie nowość. Rozmawiałem z Oscarem o przyszłości Erika i nazwisko Hattona nawet się nie przewinęło - powiedział Schaefer. - Oscar nie złożyłby oferty bez mojej wiedzy. Przedyskutowalibyśmy to. Rozmawiamy codziennie.

Niewykluczone, że dojdzie do innej wielkiej walki z udziałem słynnego "El Terrible". Jego wielki rywal, Marco Antonio Barrera (67-7, 44 KO), wyjawił niedawno, że nie jest zwiazany z żadnym promotorem i chętnie wysłucha wszystkich atrakcyjnych ofert. Dwaj nawięksi meksykańscy wojownicy przełomu wieków stoczyli już trzy wspaniałe bitwy w latach 2000-2004.

- Jeszcze w tym tygodniu spotkamy się z Erikiem w Los Angeles - zapewnia Schaefer. - Mamy wiele możliwości. Jedną z opcji jest rewanż z Marcosem Maidaną. Wyczytałem też, że Marco Antonio Barrera jest zainteresowany kolejną walką. Zobaczymy.

- Z tego co mi wiadomo, Barrera jest otwarty na rozmowy z każdym promotorem. Sprawdzimy to i podejmiemy jakąś decyzję. Nie rozmawiałem z Barrerą, więc nie znam dokładnie jego sytuacji. Z tego, co wyczytałem, wynika jednak, że on wybiera teraz najlepsze oferty ze wszystkich dostępnych - powiedział prezydent GBP.