ADAMEK: TO JA BĘDE ATAKOWAŁ KLICZKĘ

Uśmiechnięty, wyluzowany i bez śladów dwunastu rund spędzonych w ringu z Kevinem McBride'em - takiego Tomasza Adamka spotkaliśmy w niedzielny poranek w Newark.

„Góral" zdaje sobie sprawę z tego, że wielu kibiców było zawiedzionych tym, iż nie znokautował w hali Prudential Center Irlandczyka. Wie też, że do starcia z Witalijem Kliczką musi się przygotować najlepiej w życiu. Spytaliśmy go o te i kilka innych kwestii. Oto co powiedział.

O krytyce
McBride to był na ten moment idealny przeciwnik. Potrzebowałem sprawdzianu w ringu z kimś kto nie mógł mi za bardzo zagrozić. Wiem, że pojawiły się komentarze, iż nie umiem nokautować i mam watę w rękach. Nie przejmuję się tymi opiniami. (...) 

O promocji
Odpocznę sobie trochę i zaczynam pracę. Mój trener Roger Bloodworth wszystko dobrze obliczy, a ja będę zasuwał. Przede mną wielka szansa. Najpierw jednak kampania promocyjna. (...)

O treningach przed walką
Przyjadą wysocy sparingpartnerzy. Do tego dojdą przygotowania fizyczne. Chcę być gotowy nie na dwanaście, ale na piętnaście rund. To ja mam być w walce z Kliczką stroną atakującą. (...)

O Witaliju Kliczce
Kliczko to oczywiście inna bajka niż McBride. Mistrz świata, wielki chłop, który mocno bije. Starcie z McBride'em było inne. Praktycznie nie przyjąłem ciosu. Z Kliczką tak nie będzie. On zadaje pojedyncze ciosy, ale mocniejsze i szybsze, więc będę musiał być maksymalnie skupiony. Po to jednak trenuję, żeby zrobić wszystko co się da i wygrać.

Więcej we wtorkowym „Przeglądzie Sportowym".

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: boxing
Data: 12-04-2011 11:04:47 
To powinno być motto dla wyznawców podwójnej gardy a nie przytyki ;))
 Autor komentarza: Artur1969
Data: 12-04-2011 11:11:03 
Będzie atakował jasne, do pierwszego dyszla nad lewą ręką, tak koło trzeciej rundy. Póżniej ataki się skończą, zacznie się walka o przetrwanie.

Kliczko nie będzie się pieścił jak z Dragonem
 Autor komentarza: boxing
Data: 12-04-2011 11:11:50 
Powinieneś mu spokojnie wpierdzielić tylko nie zrób błędu i nie atakuj w brzuch bo tam jest skala a nie kontuzja.


Strategia kliczki na walkę wygląda tak:

- niech Adamek atakuje po (chorym) brzuchu a przyjdzie czas na prawy sierpowy.

Zobacz jak Solisa psychologicznie załatwili kiedy na ważenie przyszli goście od podatków i już mu pewność siebie odebrali.

Tomek i koniecznie sprawdź w biorytm Kliczki na dzień walki bo on sprawdzi twój.

Powodzenia Niech Moc Będzie z Tobą
 Autor komentarza: Artur1969
Data: 12-04-2011 11:24:27 
boxing

czy ty wiesz w ogóle z którym Kliczką będzie walczył Góral?
 Autor komentarza: niekwestionowany
Data: 12-04-2011 11:25:24 
Zapowiada się że Tomek to najlepszy przeciwnik dla Kliczki od czasów Lenoxa Lewisa.Tyle że w przypadku Kliczko7Adamek będzie spojrzenie twarzą w twarz, a nie to co bylo z Solisem. Jakieś uniki wzrokowe.
 Autor komentarza: unlocer
Data: 12-04-2011 11:36:12 
Jeszcze nikt tak nie zlał Witka jak zrobi to Adamek.Moim zdaniem rozniesie go na strzępy i nic tu nie pomogą zaklęcia Artura 1969.
 Autor komentarza: Emilio
Data: 12-04-2011 11:39:14 
Zobaczycie, Adamek nie zawiedzie. Nie wiem czy wygra, bo tego nigdy nie wiadomo w boksie, ale da z siebie wszystko i bedziemy mieli dobre widowisko... Kliczko ma 40 lat, nie jest juz tak dobry jak kiedyś, to widac gołym okiem jak oglada sie jego walki sprzed paru lat i teraz. Adamek jest natomiast coraz lepszy. Jest szansa.
 Autor komentarza: jkd
Data: 12-04-2011 11:47:37 
Tomek sie pewnie naczytal komentarzy niektorych zazdrosnikow na bokser.org , heh. Dobrze, ze sie nie przejmuje i dalej robi swoje. Kliczko jest w zasiegu, go Goral !
 Autor komentarza: koniuchny
Data: 12-04-2011 12:22:48 
Artur1969 widze po walce zdecydowanie zwiekszyl swoja aktywnosc polegajaca na ciaglym jechaniu po Adamku. Moze za pare dni mu sie znudzi juz to :)
 Autor komentarza: Sierak2012
Data: 12-04-2011 12:38:48 
Dla wielu krytyka Adamka, która polega na racjonalnym spojrzeniu i elementarnej wiedzy bokserskiej jest przejawem jechania po Tomku to brak słów.

Pierwsza i najważniejsza rzecz w walce z Kliczko to ominąć dyszel, Adamek jest słabszy w obronie niż Solis więc porównywanie ich taktyk nie ma sensu bo Góral musi atakować nie może sobie pozwolić na włączenie wstecznego
 Autor komentarza: HARDPUNCH
Data: 12-04-2011 13:14:45 
bardzo fajnie moim zdaniem ze Tomek bedzie walczyl z Witkiem z nie z Wladkiem , poniewaz ten pierwszy moim zdaniem jest lepszym bokserem biorac pod uwage caloksztalt bokserskich atutow od tego drugiego jednak jest zdecydowanie gorszym technikiem niz mlodszy brat. Na KO i tak raczej nie mieli bysmy co liczyc w wypadku obydwu braci to raczej bedzie pojedynek na punkty (wykluczajac przegrana Tomka przez KO) i tu Tomasz ma wieksze szanse na wypunktowanie Witka
 Autor komentarza: szandor72
Data: 12-04-2011 13:18:43 
Adamkowi ciężko będzie punktować Witka obracającego się we wszystkich kierunkach z tym wysunietym dyszlem
 Autor komentarza: nopainnogain
Data: 12-04-2011 13:30:27 
Artur1969

Chlop sie zagalopowal he he
 Autor komentarza: Lssah1939
Data: 12-04-2011 13:31:39 
Autor komentarza: Artur1969
Data: 12-04-2011 11:11:03
Będzie atakował jasne, do pierwszego dyszla nad lewą ręką, tak koło trzeciej rundy. Póżniej ataki się skończą, zacznie się walka o przetrwanie.

Kliczko nie będzie się pieścił jak z Dragonem


wlasnie tak najprawdopodobniej bedzie to wygladac, podobnie jak chambers z wladkiem, tyle ze tym razem pretendent bedzie lepiej chodzil na nogach,

pozyjemy zobaczymy
 Autor komentarza: Jaguar
Data: 12-04-2011 13:39:18 
nie wiem czy atakowanie Vitka byłoby najlepszą taktyką bo lepiej od presingu wychodzi mu właśnie czekanie w defensywie i statyczne obijanie niższego przeciwnika, ostatnio wrzucili pełną walkę Vitka z Arreolą na HBO, Arreola próbował atakować i za nim chodził a Vit obił go niemiłosiernie, wręcz ośmieszył na jego terenie, swoją drogą Vitek było widać był super przygotowany do tej walki, podobnie było z Briggsem, też na niego czekał i obijał, z kolei miał problemy gdy ganiał po ringu Kevina Johnsona, nawet Alberta bo nie zakładam że mu odpuszczał jak niektórzy twierdzą, podobnie Solis w pierwszej rundzie próbował go wciągać i kilka razy trafił z defensywy, Vit jak atakuje często nie wyczuwa dystansu i podchodzi za blisko i się odsłania przy tym, może taktyka jak z Arreolą uciekania i kontrowania byłaby lepszym rozwiązaniem, 12 rund to dużo żeby zrobić przewagę punktową
 Autor komentarza: KrisBox
Data: 12-04-2011 14:36:26 
Niekwestionowany cytuje- Tyle że w przypadku Kliczko7Adamek będzie spojrzenie twarzą w twarz, a nie to co bylo z Solisem. Jakieś uniki wzrokowe.Gierki typu face 2 face nie graja w tym przypadku wielkiej roli Witek sie uśmiechnie Niekwestionowany badz realista walka nie potrwa 12 rund Vitek znokautuje Tomka bije zbyt mocno a Tomek atakujac bardzo sie odslania i jeszcze nigdy nie przyjąl tak silnych ciosów
 Autor komentarza: Deter
Data: 12-04-2011 14:47:25 
O krytyce
Dziś słyszymy, że to idealny przeciwnik i Adamek potrzebował sprawdzianu. Wczoraj pisał, że to był sparing.
Adamek pisze, że nie przyjął żadnego ciosu - więc jaką wartość ma taki sprawdzian?
Opiniami kibiców na temat np. siły ciosu chyba ŻADEN bokser się nie przejmuje - to chyba oczywiste.
 Autor komentarza: MatMaister90
Data: 12-04-2011 16:38:56 
Kliczko do walki z Adamkiem, nie będzie już walczył. Mam nadzieje, że zardzewieje trochę. Z Solisem po za kilkoma sztukami na pysk jakie zebrał, nie powalczył sobie zbytnio. Z Briggsem to było świniobicie i 12 rund sparingu. Albert też mu nie zagroził. W zasadzie po Lewisie, tylko Arreola coś starał się zrobić.
Kliczko do walki z Adamkiem prawie rok bez boksowania będzie miał za sobą. No zobaczymy, może w tym jest nadzieja.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 12-04-2011 21:39:19 
ze wszystkich przeciwników Vitka po Lennoxie to właśnie Arreola najlepiej wypadł ale nawet podczas furiackich ataków nie był w stanie zagrozić Ukraińcowi. reszta walk to były egzekucje. coś tam pokazał Gomez i przyzwoicie wypadł Albert ale od początku w tych walkach było widać, że Kliczko prędzej czy później dobierze się im do skóry. z Adamkime będzie naprawdę ciekawie. W końcu Vitek doczekał się godnego dla siebie rywala.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.