ZAGRANICZNE MEDIA O WALCE TOMASZA ADAMKA

Redakcja, sport.pl, fot. Grzegorz Lemiechowicz

2011-04-10

Na gali w amerykańskim Newark Tomasz Adamek pokonał jednogłośnie na punkty Irlandczyka Kevina McBride'a. Zagraniczne media zgodnie oceniają, że Polak zasłużył na wygraną. Sama walka jednak ich nie zachwyciła.

"Adamek dominował od początku. Był zdecydowanie szybszy, dzięki czemu punktował swojego rywala. Był lepszy w każdej rundzie. Zdominował tę walkę i ucieszył publiczność, która w zdecydowanej większości była wypełniona przez Polaków - napisała agencja Associated Press.

Geoffrey Ciani z East Side Boxing napisał: "Adamek robił to, co powinien zrobić. Wątpliwe jednak, że walka z McBride'em w jakikolwiek sposób pomogła mu przygotować się na pojedynek z (prawdopodobnie) Witalijem Kliczko. Poza warunkami fizycznymi Kliczko i McBride nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego".

Mniej zadowolony z walki był dziennikarz Boxingnews24.com Chris Williams: "Byliśmy świadkami walki, która była nieporozumieniem. Obaj pięściarze nie pasują do siebie. Adamek nie miał szans się sprawdzić z McBride'm. Boleśnie nudna walka. Współczuje tym, którzy zapłacili za tę walkę, aby móc ją oglądać w pay-per-view. Jeśli sympatyzujesz z Adamkiem to mogłeś chociaż być zadowolony ze zwycięstwa, ale jeśli szukałeś dobrego boksu musiałeś się bardzo rozczarować. Wyglądało to tak, jakby Adamek walczył z workiem treningowym. To był zwykły trening przed walką z Kliczko".

W podobnym tonie skomentował walkę Ryan Songalia z boxingscene.com: "Dramatycznie słaba walka. Sparing dla Adamka, który miał przeciwko sobie boksera bez wiary w siebie. Z rundy na rundę McBride był coraz bardziej zniechęcony i jedyne co mu dobrze wychodziło to klinczowanie.".