FINAŁ 28. TURNIEJU IM. FELIKSA STAMMA NA ŻYWO W TVP SPORT

Już po raz 28 odbywa się w Warszawie Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Feliksa Stamma, trenera- legendy, twórcy potęgi polskiego boksu. Postaci, której liczni wychowankowie stawali na najwyższym podium sportowych aren: igrzysk olimpijskich, mistrzostw Europy. Człowieka cenionego w całym sportowym świecie.

Dzisiaj rozegrane zostaną finały tego prestizowego turnieju, początek o godzinie 18:00. Bezpośrednią transmisję z finałów pokaże telewizja TVP Sport. Walki finałowe będą w przyszłym tygodniu prezentowane także na BOKSER.ORG.

Przy okazji informujemy, że Polski Związek Bokserski wydał dzisiaj oświadczenie o następującej treści:

W imieniu Polskiego Związku Bokserskiego informuję, iż Fundacja im. Feliksa Stamma "Stamm Boks Promotion" nie jest organizatorem, współorganizatorem, również nie wspiera XXVIII MIędzynarodowego Turniejun Bokserskiego im. Feliksa Stamma. Podpisano Jerzy Rybicki, Prezes PZB.

Autor komentarza: lutonadam
Data: 08-04-2011 18:12:25
Widocznie fundacja im.Feliksa Sztama nie akceptuje polityki PZB i Prezesa!
 Autor komentarza: Sierak2012
Data: 08-04-2011 18:29:42
Skrzecz daje radę ;)
 Autor komentarza: Antonioo
Data: 08-04-2011 18:48:27
lutonadam
Hehe dziwne ze wnuczka pana Sztama przypomniala sobie ze jest wnuczka po 30 latach i postanowila sie wypromowac. Pytanie co fundacja zrobila dla boksu?
 Autor komentarza: LubieBox
Data: 08-04-2011 18:51:38
Ja pierdole, co gada ten od wywiadów?! Michelus 65 kg?! W 64 boksuje Syrowatka! Do tego nie pokonał żadnego mistrza olimpijskiego, bo taki tutaj nie przyjechał! Mistrza olimpijskiego młodzieży pokonał Syrowatka- Petrauskasa!! Co za brak szczątkowej wieczy...
Data: 08-04-2011 18:52:10
wiedzy miało być :)
Data: 08-04-2011 19:08:26
LubieBox Michelus pokonał Badara Uugana Enkhbata a to mistrz Olimpijski z Pekinu
Data: 08-04-2011 19:29:56
Był on anonsowany, że przyjedzie, ale przyjechał jakiś inny. Dokładnie IDERKHUU Enkjargal :)
 Autor komentarza: ludlum
Data: 08-04-2011 20:53:25
Dokladnie tak.Michelus nie pokonal zadnego mistrza olimpisjkiego bo on nie przylecial,nie wiem czemu wszystkie media pisza takie bzdury i nikt tego dokladnie nie sprawdzi. Przeciez On walczyl z IDERKHUU Enkjargal a to jest lekka roznica. Michelusowi sporo brkauje jeszcze do czolowki co pokazala walka z Nevinem. do jednej bramki. po pierwszej rundzie myslalem ze zakonczy sie przed czasem,ale chlopak pokazal ducha walki i ladnie zawalczyl;) gratulacje.
co do komentarzy to jakas lekka bida ze strony skrzecza i tego co robil wywiady :d
 Autor komentarza: kickbokser
Data: 08-04-2011 21:17:08
JOE NEVIN to aktualny brązowy medalista Mistrzostw Świata Seniorów.Poza tym Michelus w ciagu miesiąca stoczył 10 walk (3 na mistrzostwach Polski Seniorów, 4 na Mistrzostwach Polski JUniorów, 3 na turnieju im. Feliksa Stamma) wiec jako zawodnik, który ma 17 lat miał prawo być już zmęczony.Ale fakt jak komentował Skrzecz na TVP Sport (sporo do zyczenia pozostawiała praca nóg).Ale i tak chwała mu!!i gratulacje. Taka porażka to wręcz woda na młyn dla rozwoju jego kariery.
 Autor komentarza: ekspert
Data: 08-04-2011 21:23:23
Michelus za mało boksował w półdystansie. Oglądając walki Irlandczyka chociażby na youtube od razu dało się zauważyc, że ma dobrą pracę nóg, bije bezpośrednie prawe i cholernie nie lubi półdystansu...a..i opusza lewą rękę po zadaniu ciosu lewym prostym..
Warto jednak zauważyc, że Michelus przegrał z Irlandczykiem 11-7 ( 4:2,5:2, 2;3) a Mateusz Mazik o wiele bardziej doświadczony niż 17 letnie Michelus przegrał z Irlandczykiem 10-4!!!
Bravo David!!
Data: 08-04-2011 21:32:22
Iderkhuu Enkhjargal ur.21 sierpnia 1988 roku to co prawda nie mistrz olimpijski ale np. to mistrz Mongolii w 2009 i 2010 roku w finale pokonał Tugstsogta Nyambayara(wicemistrza świata seniorów z Mediolanu (51 kg)2009 r. zdobył tytuł mając 17 lat ) 5:4. Z kolei w Baku podczas MŚJ z Tugstsogtem Nyambayarem wygrał Dawid Michelus również 5-0. Prawdopodobnie to następca Enkhabata Badara Uugana bo już -odczas Mistrzostw Świata Seniorów w Mediolanie w 2009 w kat.54 kg Mongolię reprezentował własnie Iderkhuu Enkhjargal, który po wygraniu 2 walk przegrał 10-4 z Irlandczykiem Johnem Joe Nevinem, który tez boksuje na 28 turnieju Stamma.
Inderkhuu Enkhjargal to finalista 37.Chemistry Cup - Halle 2009
Półfinalista 60.Strandja Memorial - Plovdiv
To także akademicki mistrz Świata

Enkhbat Badar-Uugan w 2009 i 2010 roku praktycznie w miedzynarodowych turniejach reprezentował Mongolię jednie na 1 turnieju Astana w Kazachstanie (dotarł do półfinału)-czyzby to koniec jego kariery?czy detronizacja mistrza olimpijskiego przez Iderkhuu, który w latach 2009 i 2010 reprezetował Mongolię wielokrotnie ?
 Autor komentarza: Wojak1
Data: 08-04-2011 21:47:41
No Gratulacje dla Michała super zawodnik wrescie uwierzył w siebie co mnnie cieszy strasznie.
Data: 08-04-2011 21:51:05
Michał dał fenomenalną walkę. Wygrał 13-5 z medalistą mistrzostw świata i mistrzostw Azji... Dwukrotnym olimpijczykiem, który w Pekinie doszedł do ćwierćfinału! A wygrał z nim prawie tak wysoko jak Camarelle z młodym Turkiem!
 Autor komentarza: gbur
Data: 08-04-2011 22:26:33
Panie pokazały, kto w tym związku nosi spodnie :)
Oczywiście brawo dla Michała i Dawida, oby tak dobrze szło im na kolejnych zawodach.