MASKE KRYTYKUJE HUCKA

Sobotnia walka Marco Hucka (32-1, 23 KO) z Ranem Nakashem (25-1, 18 KO), której stawką był tytuł mistrza świata WBO wagi jr. ciężkiej, oglądało w Niemczech 4,5 mln widzów. Izraelczyk, który na 10 dni przed pojedynkiem zastąpił kontuzjowanego Giacobbe Fragomeniego, przegrał walkę na punkty, ale nie tak wyraźnie, jak tego za Odrą oczekiwano. Niemiecki mistrz stał się po walce obiektem krytyki. Nie oszczędził go również były czempion, Henry Maske, który komentował ten pojedynek dla stacji ARD.

- Huck pokazał w ringu za mało. To była bardziej bijatyka niż boks - zauważył  "Gentleman". - Marco zbyt często próbował zadawać ciosy podbródkowe. Generalnie nie było to widowisko dla koneserów.

Staremu mistrzowi nie spodobało się także zachowanie Hucka w ostatniej rundzie, kiedy Niemiec zademonstrował ringowy taniec, machając lekceważąco prawą ręką:

- Mistrzowi nie wypada robić takich rzeczy. Zresztą nikt tego od Hucka nie oczekuje - powiedział Maske.

Mistrz świata WBO odciął się od tej wypowiedzi ripostą, że jedna jego walka jest ciekawsza, niż wszystkie pojedynki Maskego razem wzięte. Trener Hucka, Ulli Wegner, również był krytyczny w stosunku do swojego zawodnika, mówiąc, że spodziewał się lepszej dyspozycji mistrza. Dodajmy, że za zwycięstwo nad Nakashem Huck zarobił 500 000 Euro.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: gregor07
Data: 05-04-2011 09:52:05 
,,Staremu mistrzowi nie spodobało się także zachowanie Hucka w ostatniej rundzie, kiedy Niemiec zademonstrował ringowy taniec, machając lekceważąco prawą ręką" Mnie też to wkurw*lo, co on myśli, że jest Roy Jones.
 Autor komentarza: kartofelek
Data: 05-04-2011 10:00:04 
jak chce boks to niech obejrzy Diablo - Palacios, hardcore dla koneserów
 Autor komentarza: Hugo
Data: 05-04-2011 10:02:10 
W przeciwieństwie do Hucka Maske był bokserem o nienagannym wyszkoleniu technicznym, ale dość przeciętnym ciosie. Huck to osiłek bez techniki, który w wątpliwy sposób zdobył pas mistrzowski i utrzymuje go, dobierając sobie pasujących mu przeciwników pod względem warunków fizycznych i stylu walki. Na plus można mu zaliczyć odporność i ambicję, ale sądzę, że Cunningham, Hernandez, Frenkel, Kayode, Green i Masternak pokonaliby go wyraźnie.
 Autor komentarza: GaD1
Data: 05-04-2011 10:12:21 
Nie ma siły,żeby HuK przegrał walkę w Niemczech.Obawiam się,że nawet gdyby go ktoś znokautował to znalazłoby się coś żeby tego miernego boksera uchronić przed stratą tytułu.
 Autor komentarza: DAB
Data: 05-04-2011 10:30:16 
Dla mnie to była dobra walka a Huck dobrze wytrzymał 12 rund z wciąż nacierającym rywalem.Pozytywne zaskoczenie
 Autor komentarza: Deter
Data: 05-04-2011 12:02:56 
Ja uważam, że Huck bardzo mądrze walczył. Ataki przyjmował na szczelną gardę a sam trafiał celnie. Nakasha zgubiła prosta taktyka w stylu Wolaka. Z drugiej strony nie dziwię mu się - albo wóz, albo przewóz. Zaryzykował.

Mimo wszystko Nakash zaprezentował się dobrze i raczej jego medialność wzrośnie.
 Autor komentarza: Maynard
Data: 05-04-2011 12:11:58 
Przeciwnik był za słaby, żeby odebrać Huckowi pas, ale i tak niezły, jak na gościa, który bierze walkę na tydzień przed.

Dla odmiany mogą mu teraz dać kogoś wysokiego, z dużym zasięgiem, lub punchera, jak Lebiediew.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.