PO GALI im. HENRYKA LUĆKA

Dla kibica boksu gala w Dzierżoniowie miała stanowić przedsmak walki o Mistrzostwo Świata WBC. Po walce Krzysztofa Włodarczyka pewnym jest, że dzierżoniowskim kibicom więcej emocji dostarczyli zawodnicy Daniela Zajączkowskiego i Piotra Wilczewskiego. Gali w Dzierżoniowie i w Bydgoszczy nie sposób porównać. O ile jednak zapowiadane jako najważniejsze wydarzenie bokserskie początku roku przyniosło rozczarowanie i budzi skrajne emocje kibiców, ekspertów i dziennikarzy, to przygotowanie i przebieg gali w Dzierżoniowie napawa optymizmem przed kolejnymi widowiskami bokserskimi.

Turniej im. Henryka Lućko miał pokazać, jak na tle amatorów z zagranicy wypadają zawodnicy Dzierżoniowskiego Klubu Bokserskiego. I tu pierwszy plus organizatorów, bo gospodarz nie musi wygrać z założenia. Boleśnie przekonał się o tym Piotr Basiów, który w ostatniej walce wieczoru uległ przed czasem Niemcowi tureckiego pochodzenia. Szkoda, bo Piotrek to bardzo dobry zawodnik i w zasadzie trudno powiedzieć co zadecydowało o tak zaskakującym przebiegu tej walki. Ciężkie chwile w ringu przeżywał także inny „ciężki” DKB  Piotr Gadomski, który po silnym ciosie w pierwszej rundzie był liczony. Dzięki posłaniu  na deski reprezentanta Ziębić w drugiej rundzie i wygraniu ostatniej Gadomski z pojedynku z Michałem Szyszkowskim wyszedł zwycięsko.

FOTORELACJA: MIĘDZYNARODOWY MEMORIAŁ im.HENRYKA LUĆKA >>

Pomiędzy walkami turniejowymi kibice zobaczyli także pokazy karate kyokushin, brazylijskiego jiu-jitsu, MMA i K1. Sam początek gali to pokazowa walka kilkunastoletnich chłopców, stawiających w boksie pierwsze kroki. Walka z formule MMA trwała chwilę, natomiast kibice K1 przez całe trzy rundy mogli podziwiać kunszt i talent pochodzącego ze Świebodzić Mariusza Cieślińskiego – pierwszego Polaka, który zdobył tytuł zawodowego mistrza świata w boksie tajskim.

Pierwsze emocje w walce międzynarodowej zapewnił nam Oskar Dziechciowski. Wybrany najlepszym polskim zawodnik turnieju bokser DKB wyraźnie pokonał reprezentanta Czech. Obserwując ten pojedynek można było odnieść wrażenie, że presja walki przed własną publicznością Oskarowi raczej nie pomaga. Dostrzegł to chyba każdy, kto wcześniej miał okazje widzieć jak piękny boks nasz utalentowany zawodnik potrafi pokazać w ringu. Nie zmienia to faktu, że walka była dobra i oglądanie tak wyszkolonego technicznie, młodego boksera to przyjemność sama w sobie.

Największą ozdobą dzierżoniowskiej gali były walki Kamila Bednarka i Darka Juraszka. Kamil, wybrany później najlepszym technikiem turnieju, kontrolował pojedynek z Niemcem, systematycznie punktując i wykorzystując celne uwagi narożnika. Daniel Zajączkowski i Piotr Wilczewski mogą być także zadowoleni z postawy Dariusza Juraszka, który walcząc ofensywnie pięknie wypunktował zawodnika Strzegomia. A to nie łatwe, bo poziom reprezentantów strzegomskiej drużyny jest jednym z najwyższych w kraju.

W kolejnych turniejowych potyczkach Krzysztof Biały „Dziki” pokonał Tomasa Skalickyego z Czech, a Patryk Włodarczyk uległ Peterowi Arkenbergowi. I tu wracamy do kwestii doboru rywali. Dzierżoniowski Klub Bokserski zaproponował kibicom wyrównane i emocjonujące widowisko. Być może ktoś woli oglądać walk ze słabymi rywalami, którzy widowiskowo padają po ciosach gospodarzy. Solą dobrego bokserskiego show są emocje, nawet jeśli nasz zawodnik ostatecznie przegra. Dowód temu dali także kibice, oklaskując zwycięzców po dobrych walkach i doceniając wysiłek przegranych.

Hala Ośrodka Sportu i Rekreacji zgromadziła prawie pół tysiąca widzów. I nie jest zbytnim ryzykiem stwierdzenie, że w trakcie przyszłorocznego „II Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. Henryka Lućko” powinna pękać w szwach.

W tym roku czeka nas jeszcze „Sobota bokserska”, impreza znacznie mniejsza, ale na pewno równie interesująca pod względem sportowym. Sympatycy sportów walki w naszym powiecie czekają teraz na majowe „Submission Fighting Bielawa 2011”.


fot. Kazimierz Stożek


fot. Kazimierz Stożek

REZULTATY WALK TURNIEJOWYCH

DAMIAN SMIEJA [PL] DKB DZIERŻONIÓW vs KRZYSZTOF RZESZOTOWSKI [PL] DKB DZIERŻONIÓW– 3x3’ - REMIS
OSKAR DZIECHCIOWSKI [PL]  DKB vs VACLAV HEJDA [CZECHY] 3x2’
KAMIL BEDNAREK [PL] DKB DZIERŻONIÓW vs JESTMIR HALILI [NIEMCY] 3x3’
DARIUSZ JURASZEK [PL] DKB DZIERŻONIÓW vs DAMIANA GODLEWSKI (WAŁBRZYCH)  3x3’
KRZYSZTOF BIAŁY „DZIKI” [PL] DKB DZIERŻONIÓW vs TOMAS SKALICKY [CZECHY] 3x3’
PATRYK WŁODARCZYK [PL] DKB DZIERŻONIÓW vs PETR ARKENBERG [CZECHY] 3x3’
PIOTR GADOMSKI [PL] DKB DZIERŻONIÓW vs MICHAŁ SZYSZKOWSKI[PL] (ZIĘBICA) 3x3’
PIOTR BASIÓW [PL] DKB DZIERŻONIÓW vs ALI CABUCAK [NIEMCY]  3x3’

WYRÓŻNIENIA:
NAJLEPRZY ZAWODNIK NIEMIECKI – Ali Cabucak
NAJLEPRZY ZAWODNIK CZESKI – Arkenberg Petr   
NAJLEPRZY ZAWODNIK POLSKI – OSKAR DZIECHCIOWSKI DKB DZIERŻONIÓW
WYRÓŻNIENIE DLA NAJLEPRZEGO TECHNIKA - I MIĘDZYNARODOWEGO TURNIEJU BOKSERSKIEGO IM. HENRYKA LUĆKO OTRZYMAŁ
KAMIL BEDNAREK DKB DZIERŻONIÓW

Bokserzy dla Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.
Za trzy tysiące złotych wylicytowano rękawice z autografami m.in. Piotra Wilczewskiego, Wojciecha Bartnika i Dariusza Sęka. Pieniądze trafią do Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Dzierżoniowie. Licytację przeprowadzono podczas I Międzynarodowego Turnieju im. Henryka Lućko.   –Chcieliśmy w ten sposób pomóc osobom pracującym z dziećmi i podziękować za pomoc, jaką od dzierżoniowskiego TPD otrzymujemy. To właśnie w siedzibie ośrodka na co dzień  trenują zawodnicy Dzierżoniowskiego Klubu Bokserskiego – mówi Piotr Wilczewski. Cena za którą wylicytowano rękawice przewyższyła oczekiwania organizatorów, a sama licytacja na stałe wpisała się w program cyklicznej imprezy.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Deter
Data: 04-04-2011 14:36:53 
Lućka - nie Lućko. Nazwiska odmieniamy Panowie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.