KOHL O DIMITRENCE, BOJCOWIE I CZAGAJEWIE

Kilka dni temu Aleksander Dimitrenko (31-1, 21 KO) obronił pas mistrza Europy w wadze ciężkiej, nokautując w 12. rundzie Alberta Sosnowskiego. Klaus-Peter Kohl, promotor 28-letniego pięściarza z niemieckiej grupy Universum zdradził, że kolejnym pojedynkiem "Saszy" będzie najprawdopdobniej starcie w dobrowolnej obronie tytułu federacji EBU. Kohl przekonuje, że w Dimitrence drzemią wielkie możliwości, które pięściarz prezentuje najlepiej wtedy, gdy w ringu jest rozluźniony.

- Jestem przekonany, że wspaniały nokaut pod koniec walki zniszczył psychiczną blokadę, jaką sam na siebie kiedyś narzucił Dimitrenko. Sasza odnalazł pewność siebie, która jest mu potrzebna do znalezienia się na szczycie. Po repertuarze ciosów, jakim dysponuje Sasza, można się przekonać jak wielki jest jego potencjał, kiedy tylko jest rozluźniony. Jaki jest jego najbliższy cel? Na razie nie mogę tego powiedzieć. Możemy teraz zorganizować dobrowolną obronę. Zobaczymy, jakie nadarzą się szanse - mówi Kohl. Innymi pięściarzami Universum z czołówki światowej kategorii ciężkiej są świetnie rokujący Denis Bojcow (28-0, 23 KO) i były mistrz świata federacji WBA Rusłan Czagajew (27-1-1, 17 KO). Ten pierwszy ostatnio zmagał się z kontuzjami, Czagajew zaś miał stanąć do walki z Davidem Haye'em, ale ten dogadał się w sprawie walki unifikacyjnej z Władimirem Kliczką.

- Operacje Denisa udały się. W maju lub w czerwcu Bojcow znów wyjdzie na ring. Dla mnie jest to najbardziej perspektywiczny bokser dla ery, która nastąpi po zakończeniu dominacji braci Kliczków. Denis jest nadzwyczaj silny mentalnie, nikogo się nie boi, strach jest mu obcy. Mógłby nawet wyjść na ring z jedną ręką przeciwko komukolwiek. Rusłan jest obowiązkowym pretendentem do walki z Davidem Haye'em. Ciekawi mnie, jaką WBA wyda decyzję odnośnie unifikacyjnej walki Haye-Kliczko. My tego tak nie zostawimy - zapewnia niemiecki promotor.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: FilipBoxing
Data: 30-03-2011 19:44:15 
Dimitrenko wgl nie zachwycił podczas walki z Albertem ..Chaotyczne ataki, sam nie wiedział co chce zrobić.. Aż jestem ciekaw jakby przy nim Kołodziej wypadł po przejściu do HW.
 Autor komentarza: nik
Data: 30-03-2011 19:47:10 
Dimitrienko z Sosnowskim plywal w ringu, kilka razy byl blisko nokautu, nie wroze mu zadnych sukcesow w przyszlosci; szkoda Alberta bo mogl skonczyc walke przed czasem.
 Autor komentarza: Luton
Data: 30-03-2011 19:55:21 
Niech dziadzio nie miesza już przy walce Haye z Kliczko. WBA na pewno znajdzie rozwiązanie. Chagaev zawalczy o pasek tymczasowy albo regularny, a Haye bedzie superchampionem WBA. Jak to nie da rady, to wprowadzą najwyżej nowy pasek na rynek WBA silver champion :)) WBA da rade.
 Autor komentarza: pavel
Data: 30-03-2011 20:56:48 
Dimitrenko z tej trójki jest zdecydowanie najsłabszym bokserem. Szczerze mówiąc nie rozumiem zachwytów niektórych osób po ostatniej walce...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.