'DIABLO' BRONI MISTRZOWSKIEGO PASA

2 kwietnia będzie dniem, który z pewnością zapisze się na kartach współczesnej historii polskiego boksu. Podczas gali z cyklu „Wojak Boxing Night” w Bydgoszczy, Krzysztof „Diablo” Włodarczyk zmierzy się z portorykańskim pięściarzem Francisco Palaciosem. Stawką wydarzenia, któremu patronuje marka piwa Wojak, jest pas mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji WBC. Oprócz głównej walki wieczoru, na uczestników gali czeka wiele innych atrakcji – związanych zarówno z pojedynkami czołowych pięściarzy, jak też z oprawą widowiska.

Francisco Palacios jest portorykańskim bokserem, który pod opieką Dona Kinga mieszka i trenuje w Stanach Zjednoczonych. Pojedynek z „Diablo” Włodarczykiem będzie jego pierwszą próbą zdobycia mistrzowskiego pasa w jego zawodowej karierze. Dla Polaka natomiast będzie to już druga obrona tytułu wywalczonego w maju ubiegłego roku. Co ciekawe, będzie to też pierwsza tzw. obowiązkowa obrona tytułu Mistrza Świata w Polsce. Zgodnie z zasadami, to federacja WBC wyznaczyła dla Polaka przeciwnika, którym jest Francisco Palacios.

Obaj zawodnicy są zdeterminowani i nastawieni tylko na jeden cel – zwycięstwo. „Włodarczyk nie poradzi sobie z moją szybkością i techniką, znokautuję go, nawet jeśli jakimś cudem uda mu się dotrwać do ostatniego gongu” – twierdzi Palacios, posiadający bilans 6 nokautów, na które potrzebował średnio niespełna półtorej rundy. Jednak o wiele bardziej doświadczony „Diablo” Włodarczyk (44 wygranych walk, w tym 32 przez nokaut) odpowiada ze spokojem: „Nie robią na mnie wrażenia pokrzykiwania Palaciosa, choć doceniam jego klasę. (...) On jest dobrym zawodnikiem, ale ja po prostu jestem od niego lepszy.”

Kolejna gala z cyklu „Wojak Boxing Night” będzie okazją nie tylko do obejrzenia zmagań wielu czołowych pięściarzy. Podczas wydarzenia, któremu patronuje marka piwa Wojak, na uczestników czekają konkursy, przerywniki muzyczne, a nawet pokazy tańca. A wszystko to w trosce o najwyższy poziom i oprawę wydarzenia. „Fani boksu, którzy przybędą na galę ‘Wojak Boxing Night’ w Bydgoszczy, a także wszyscy kibice przed telewizorami mogą być pewni, że będą świadkami niezwykle dynamicznego i emocjonującego wydarzenia” – powiedział Tomasz Kanton, kierownik ds. marek w Kompanii Piwowarskiej S.A.

Warto dodać, że zanim w bydgoskiej hali „Łuczniczka” na ring wyjdą główni bohaterowie wieczoru, kibice będą świadkami innych pojedynków. W kategorii do 91 kg zmierzą się ze sobą Łukasz Janik i Włoch Cristian Dolzanelli. Stawką walki będzie srebrny pas WBC Baltic. Inni bokserzy, których ringowe zmagania zobaczą kibice, to także: Damian Jonak, Tomasz Hutkowski, Krzysztof Głowacki, Izuagbe Ugonoh oraz Łukasz Maciec.

Gale z cyklu „Wojak Boxing Night” to nie tylko walki najlepszych pięściarzy, ale i doskonała oprawa. Wydarzenie obfituje w wiele atrakcji angażujących kibiców, jak np. ciekawe konkursy z nagrodami. Goście niejednokrotnie mieli okazję uczestniczyć w występach rodzimych i międzynarodowych gwiazd. Gale odbywają się cyklicznie od 2009 r. w miastach całej Polski. Podczas dotychczasowych 13 gal, które odbyły się m.in w Warszawie, Łodzi, Gdyni, Ełku, Nysie, Rudzie Śląskiej, Strzelcach Opolskich i Krynicy, na „Wojak Boxing Night” zaprezentowali się m.in. tacy pięściarze jak: Giacobbe Fragomeni, Janson Robinson, John McClain, Delvin Rodriguez czy Rafał „Wojownik” Jackiewicz, Andrzej Wawrzyk, Paweł Kołodziej.

Na galę „Wojak Boxing Night” zaprasza sponsor główny – Wojak.
2 kwietnia (sobota), Bydgoszcz, hala „Łuczniczka”
Bezpośrednia transmisja telewizyjna –  Polsat Sport i Polsat.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: TommyMorrison
Data: 30-03-2011 11:02:42 
"Krzysztof Kołodziej"

?
 Autor komentarza: DarekR
Data: 30-03-2011 11:23:55 
Jak przeczytałem tytuł, to przez chwile się zastanowiłem czy dzisiaj nie niedziela, a ja ja przegapiłem walkę i jak pojeb szykuje się do pracy w niedziele...
 Autor komentarza: robrado
Data: 30-03-2011 12:06:43 
A czy przypadkiem rewanż Włodarczyka z Cunninghamem nie był pierwszą obowiązkową obroną w Polsce?
 Autor komentarza: liscthc
Data: 30-03-2011 12:30:54 
Włodarczyk nie poradzi sobie z moją szybkością i techniką, znokautuję go, nawet jeśli jakimś cudem uda mu się dotrwać do ostatniego gongu” – twierdzi Palacios,to co znokautujesz go po gongu?
 Autor komentarza: TommyMorrison
Data: 30-03-2011 12:32:47 
@liscthc

Sam się nad tym zastanawiałem ;d ale to pewnie jakis błąd w tłumaczeniu
 Autor komentarza: KapitanSzafa
Data: 30-03-2011 12:59:23 
"W kategorii do 91 kg zmierzą się ze sobą Łukasz Janik i Włoch Cristian Dolzanelli. Stawką walki będzie srebrny pas WBC Baltic."

Ale gratka!! Srebrny pas WBC Baltic! Tego nie można przegapić!!
 Autor komentarza: liscthc
Data: 30-03-2011 13:10:47 
Tak z ciekawości kto ma brązowy?
 Autor komentarza: TommyMorrison
Data: 30-03-2011 13:16:25 
Aha, i jeszcze jedno:
"twierdzi Palacios, posiadający bilans 6 nokautów, na które potrzebował średnio niespełna półtorej rundy."

On ma 13 KO, chyba że chodziło wam o to ze 6 KO w ostatnich sześciu walkach, ale to trzeba by zaznaczyć.
 Autor komentarza: osalts
Data: 30-03-2011 16:28:48 
kurde nie mogę jechać na galę SPRZEDAM 2 bilety - 12 sektor. Dwa bilety w cenie jednego, czyli za 50zł. 512696234kontakt
 Autor komentarza: Artur1969
Data: 30-03-2011 18:51:56 
"znokautuję go, nawet jeśli jakimś cudem uda mu się dotrwać do ostatniego gongu” – twierdzi Palacios. Ooooo to Porotrykaniec będzie się jeszcze bił po walce:) Ale gdzie? W szatni?;)
 Autor komentarza: OjciecTadeusz
Data: 30-03-2011 19:09:10 
To po pasach zwyklycyh WBC Baltic wprowadzono nowe? Srebrne? Za miesiac okaze sie, ze w Sierpniu Cygan zawalczy o pas z tombaku...
Dla tzw miszczuf.
 Autor komentarza: AnanRukan
Data: 30-03-2011 20:16:00 
Jakby WBC Baltic nie było paskiem od spodni to jeszcze srebrny robią
 Autor komentarza: liscthc
Data: 30-03-2011 21:19:17 
proponuje WBC Praga,WBC Śródmieście,WBC molo w Sopocie?
 Autor komentarza: liscthc
Data: 30-03-2011 21:31:50 
Ilość mórz na świecie wynosi 71 (nie licząc Morza Kaspijskiego i Morza Martwego, które są jeziorami słonymi)jest się o co bić.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.