KOHL PRZESZKODĄ W ORGANIZACJI WALKI HAYE-KLICZKO?

Redakcja, boxingscene.com

2011-03-30

Prawdopodobnie 25 czerwca lub 2 lipca dojdzie do długo oczekiwanego pojedynku mistrzów świata wagi ciężkiej, Davida Haye`a (25-1, 23 KO) i Władimira Kliczko (55-3, 49 KO). Jednakże organizatorzy wspomnianej walki mogą napotkać na swojej drodze nieoczekiwaną przeszkodę w osobie niemieckiego promotora, Klausa-Petera Kohla.

Szef grupy Universum reprezentuje interesy Uzbeka Rusłana Czagajewa (27-1-1, 17 KO), który w ubiegłym roku stał się oficjalnym pretendentem do tytułu WBA. Według Kohla, to właśnie jego zawodnik powinien być - w związku z tym - najbliższym przeciwnikiem aroganckiego Brytyjczyka.

- Nie pozwolę na to! Nie może być tak, że WBA organizuje oficjalny eliminator, a następnie pozbawia jego zwycięzcę prawa do walki o tytuł mistrzowski. To jest oszustwo, zarówno w odniesieniu do Rusłana, jak i do mojej osoby. Taka decyzja może się okazać bardzo kosztowna dla federacji WBA - zapowiedział Kohl, obiecując, że podejmie w tej sytuacji, odpowiednie kroki prawne.

Sytuację może dodatkowo zaognić wypowiedź menedżera braci Kliczko, Bernda Boente:

- Walka Kliczko-Haye tak, czy inaczej się odbędzie, nawet jeśli jej stawką nie będzie tytuł mistrza świata WBA - powiedział Boente.