PIROG OBRONIŁ TYTUŁ

Mistrz świata federacji WBO w wadze średniej Dmitrij Pirog (19-0, 14 KO) obronił swój tytuł. Na ringu w Jekaterynburgu 30-letni Rosjanin wygrał na punkty z Argentyńczykiem Javierem Macielem (18-2, 12 KO). Wszyscy sędziowie punktowali zwycięstwo walczącego u siebie pięściarza. Wyniki to 115:112, 117:110 i 115:111.

26-letni Maciel skupiał się przede wszystkim na kontratakach, tylko momentami wyprowadzając zamaszyste ciosy, próbując którymś z nich dosięgnąć Rosjanina. Pirog lepiej pracował na nogach i wyprowadzał sporą liczbę kombinacji. W końcówce przewaga mistrza świata stała się jeszcze bardziej wyraźna. Zwycięstwo punktowe Piroga mogło być jeszcze bardziej wyraźne, ale w 10. rundzie sędzia ringowy odebrał mu jeden punkt za uderzenie Maciela barkiem.

We wcześniejszym pojedynku na gali w Jekaterynburgu brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Pekinie Wiaczesław Głazkow (9-0, 6 KO) również na punkty pokonał Denisa Bachtowa (33-6, 22 KO). Ten drugi zawodnik nieźle zaczął walkę, jednak wraz z upływem rund słabł coraz bardziej, a aktywnie pracujący lewym prostym Ukrainiec zaczął osiągać coraz większą przewagę. Sędziowie byli jednogłośni. Wszyscy z nich wskazali na zwycięzcę Głazkowa, notując rezultat 80:72 na jego korzyść.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hugo
Data: 26-03-2011 20:47:17 
Duży zawód ze strony Piroga. Walcząc tak jak dzisiaj, nie miałby najmniejszych szans ze Sturmem, nie mówiąc już o Martinezie. Niezła walka Głazkowa, który jednak wydaje się za mały i za lekki na wagę ciężką.
 Autor komentarza: endriu
Data: 26-03-2011 21:07:22 
Słabo dzisiaj Pirog, pisałem na dole że jakby siadł kondycyjnie już po drugiej rundzie dyszał w narożniku. Może się nie przygotował, on przecież kurwa studiuje prowadzi biznesy i boksuje Chcąc odnosić sukcesy w sporcie trzeba mu sie całkowicie temu poświęcić. Jest świetnie wyszkolony ma dobry refleks i technikę Przeciwnik trochę niewygodny dobrze trzymał gardę, Pierog może sobie tą walke ulgowo potraktował
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.