KLICZKO: CHCIELIBYŚMY WALKI W MOSKWIE

Witalij Kliczko (42-2, 39 KO) z entuzjazmem wypowiada się na temat organizacji pojedynku jego młodszego brata, mistrza świata federacji IBF, IBO i WBO w wadze ciężkiej Władimira (55-3, 49 KO) z czempionem WBA Davidem Haye'em (25-1, 23 KO) w Moskwie. 39-letni Ukrainiec podkreśla, że w stolicy Rosji nie walczył jeszcze ani on, ani Władimir, a występ jednego z nich z pewnością chciałoby obejrzeć wielu kibiców, którzy nigdy nie mieli takiej możliwości.

- Mamy kilka wariantów. Jednym z nich jest Moskwa. Bardzo byśmy chcieli, aby ten pojedynek odbył się w Rosji. Wiemy, że w tym kraju jest ogromna liczba miłośników boksu. Mamy tam wielu przyjaciół, znajomych. Co więcej, dopingować Wołodię mogliby również kibice z Ukrainy, którym do Moskwy byłoby trafić łatwiej, niż do Niemiec, Wielkiej Brytanii czy USA - argumentuje starszy z braci Kliczków, który sześć dni temu obronił pas WBC w starciu z Odlanierem Solisem. Walka skończyła się już w pierwszej rundzie z powodu kontuzji rywala.

- Sądzę, żę w ciągu dziesięciu dni będziemy już dysponowali pełną informacją i 25 czerwca lub 2 lipca zorganizujemy tę walkę w Moskwie, gdzie nigdy jeszcze z bratem nie boksowaliśmy. Wówczas wielu nowych sympatyków boksu będzie mogło zobaczyć ją na żywo. W końcu, jak mówi się w Odessie, oglądać boks na żywo i w telewizji to dwie różne sprawy - tłumaczy mistrz świata organizacji WBC. "Doktor Żelazna Pięść" jest najpoważniejszym kandydatem do walki z Tomaszem Adamkiem (43-1, 28 KO), która ma odbyć się na jesieni w Polsce.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: milek762
Data: 25-03-2011 22:53:31 
w polsce w moim rodzinym Krakowie zrobić heeh 1 bym dopingowła kliczke i gwizdał na pozera!!
 Autor komentarza: Hammer5
Data: 26-03-2011 09:32:16 
Kliczkos to naprawdę dobrzy biznesmeni. Ich każde posunięcie biznesowe jest solidnie przemyślane.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.