SOSNOWSKI I DIMITRENKO LŻEJSI NIŻ OSTATNIO

Redakcja, Informacja własna

2011-03-25

- Nie ma co kalkulować. Przyjechałem tu przecież po zwycięstwo - powiedział Albert Sosnowski (46-3-1, 28 KO) po oficjalnej ceremonii ważenia przed jutrzejszym pojedynkiem z Aleksandrem Dimitrenko (30-1, 20 KO). Walka, której stawką jest pas mistrza Europy, jutro odbędzie się w Hamburgu, w małej hali treningowej, gdzie 28-letni pięściarz grupy Universum na co dzień trenuje. Może ona pomieścić maksymalnie 500 osób. Pięściarze mieli ze sobą walczyć w Schwerinie 4. grudnia, jednak tuż przed pojedynkiem Dimitrenko zasłabł z niewyjaśnionych przyczyn i do pojedynku nie doszło.

Albert Sosnowski okazał się minimalnie lżejszy, niż podczas poprzedniego ważenia. 3 grudnia wniósł na wagę 102,3 kg, gdy dzisiaj wskazówka wychyliła się na  101,8 kg. Podobnie było w przypadku Dimitrenki, trzy miesiące temu ważył 115,1 kg, teraz zanotował 114,7 kg.

Pojedynek o mistrzostwo Europy wagi ciężkiej nie pokaże żadna polska telewizja, za będzie można go zobaczyć na żywo w Internecie. O godzinie 22:00 na stronie BILD.DE rozpocznie się transmisja dwóch walk: o mistrzostwo świata federacji WIBF, WBO i WBA kobiet w kategorii muszej pomiędzy Susi Kentikian i Aną Arrazolą, a potem starcia Dimitrenki z Sosnowskim. Walki można obejrzeć za darmo, bo promotor Ukraińca, Klaus-Peter Kohl, dogadał się z Bildem. Pojemność serwera to około 10 milionów wejść, tak więc wszyscy chętni na pewno dostaną szansę śledzenia wydarzeń z Hamburga.