TOMASZ ADAMEK O WALCE Z KLICZKO

Redakcja, Informacja prasowa, fot. Mike Gladysz

2011-03-25

- Wielu ludzi pyta mnie, dlaczego biorę walkę, przed jesiennym pojedynkiem o mistrzostwo świata. Naturalnie każda walka niesie ze sobą zagrożenie, że coś pójdzie nie po twojej myśli, co jednak mógłbym innego zrobić, pójść do domu i nic nie robić? Potrzebuję treningów, codziennie czegoś nowego się uczę, małymi kroczkami dzień w dzień staję się lepszy. To moja droga, to moja filozofia, ta walka pomoże mi się lepiej przygotować - powiedział Tomasz Adamek (43-1, 28 KO) o swojej najbliższej walce 9. kwietnia w Prudential Center z Kevinem McBride'em (35-8-1, 29 KO).

- Solis walczył tylko jedną rundę, w której jednak udało mu się dwa razy solidnie trafić Kliczkę. Roger powiedział mi, że dla pięściarzy o dużych gabarytach, wcale nie jest łatwo walczyć z niższymi, których trudniej jest trafić. To samo powiedział Wałujew, po jego porażce z Davidem Haye'em - podkreśla "Góral".

- Ludzie mówią, że nie mam szans z Kliczko, ponieważ nie dorównuje mu warunkami fizycznymi i nie jestem prawdziwym ciężkim. Zapominają jednak, że gdy przeszedłem do wagi ciężkiej, pokonałem takie tuzy wagi ciężkiej jak Arreola i Grant. Dla mnie to bardzo komfortowa sytuacja, że to nie ja będę faworytem w starciu z Kliczko. Tym bardziej będę zmotywowany, aby sprawić niespodziankę, i zostać mistrzem świata wagi ciężkiej - zapowiada Adamek.

- Uważam, że najtrudniejszy przeciwnik z którym możesz się zmierzyć, to taki, który jest od ciebie szybszy. Nigdy nie wiesz czego możesz się po nim spodziewać. Ja jestem szybszy niż wielcy pięściarze wagi ciężkiej. Świetnie pracuję na nogach. Walka którą stoczymy, nie odbędzie się na ulicy, ale w ringu. Wygra ten, który okaże się sprytniejszy i mądrzejszy w ringu. Tymczasem, pokażę co potrafię 9 kwietnia w Prudential Center - zakończył najlepszy polski pięściarz.

Kibice w Polsce będą mogli zobaczyć walkę Tomasza Adamka zarówno w telewizji jak i w Internecie. Transmisję w Internecie obsługuje firma UStream, kibice zamieszkujący w Polsce będą ją mogli kupić za 4,95$, natomiast na terenie Ameryki Północnej przekaz internetowy kosztuje 29,95$. Sygnał internetowy można zakupić wchodząc na stronę www.ustream.tv/sports. Ponadto walka będzie do oglądnięcia w telewizji Polsat. Wciąż są do nabycie bilety na walkę Tomasza Adamka z Kevinem McBride'em. Wejściówki w cenach 253$, 103$, 78$ oraz najtańsze 53$ są do nabycia pod telefonem: +1 908-2476079. W Ameryce Północnej walkę można będzie także oglądać w systemie pay-per-view, w telewizji satelitarnej DirectTV i Dish Network, w sieciach kablowych InDemand oraz za pośrednictwem firm telecomunikacyjnych AT&T Uverse oraz Verizon FIOS.