KLICZKO: PO WALCE Z SOLISEM MAM MIESZANE UCZUCIA

Rafał Kyć, Media Niemieckie

2011-03-21

Mistrz świata federacji WBC wagi ciężkiej Witalij Kliczko (42-2, 39 KO), w udzielonym wywiadzie dla jednej z niemieckich gazet przyznał, że pomimo, iż w sobotę pokonał Odlaniera Solisa (17-1, 12 KO) i obronił mistrzowski pas, nie czuję się do końca zadowolony ze swojego występu. Jak powiedział Ukrainiec najbardziej jest mu żal kibiców, którzy płacąc za bilety, chcieli zobaczyć dobrą i emocjonującą walkę.

- Mam mieszane uczucia. Z jednej strony cieszę się, iż wyszedłem z sobotniego starcia zwycięsko, z drugiej bardzo szkoda mi moich wiernych fanów, którzy chcieli zobaczyć wspaniały pojedynek - tłumaczył Witalij. - Oczywiście zawsze miło jest wygrywać, ale wolałbym zrobić to w inny sposób.
 
Kliczko ma zamiar wrócić na ring w czerwcu i już rozmyśla kto będzie jego kolejnym oponentem. - W chwili obecnej ciężko cokolwiek powiedzieć. Wiem tylko tyle, że jeśli Władimir nie będzie w stanie 2 lipca zawalczyć z Davidem Haye'em, wówczas ja zajmę jego miejsce. Mam nadzieję, iż moja następna potyczka będzie miała całkiem inny przebieg - zakończył lekko zawiedziony, starszy z ukraińskich braci.