KONTUZJA WŁOCHA POTWIERDZONA, KTO DLA HUCKA?

Leszek Dudek, boxingscene.com

2011-03-21

Pomimo kontuzji Giacobbe Fragomeniego (27-3-1, 11 KO), mistrz federacji WBO w wadze junior ciężkiej, Marco Huck (31-1, 23 KO), wystąpi przed własną publicznością 2 kwietnia na Gerry Weber Stadium w Halle. Twają poszukiwania odpowiedniego przeciwnika dla 26-letniego championa.

- Dostaliśmy potwierdzenie, że Włoch odniósł kontuzję i nie będzie gotowy na czas - oznajmił Chris Meyer z Sauerland Event. - Od razu rozpoczęliśmy poszukiwania zastępczego rywala. Zależy nam na zawodniku, który regularnie trenuje i jest w dobrej formie. Jesteśmy pewni, że wkórtce ogłosimy nazwisko przeciwnika i będzie to groźny oponent.

Wygląda na to, że gala została uratowana, a sam Huck ani trochę nie przejmuje się nieoczekiwaną zmianą i nie może doczekać się występu u siebie, gdzie kilkanaście miesięcy temu w kontrowersyjnych okolicznościach zdobył mistrzowski tytuł.

- Ważne, by dać kibicom dobrą walkę. Nie ma dla mnie znaczenia z kim będę boksował. Fani muszą być zadowoleni. 2 kwietnia zrobię wszystko, by nikt nie żałował pieniędzy wydanych na bilet - zapewnia Marco.

W obecnej sytuacji znacznie ciekawiej od samej walki wieczoru zapowiada się pojedynek niepokonanego Roberta Heleniusa (14-0, 9 KO) z byłym mistrzem wagi ciężkiej - Samuelem Peterem (34-4, 27 KO).