SPORTKLUB: SOSNOWSKI vs VIDOZ

Znany z tytanowej szczęki Włoch Paolo Vidoz był pierwszym poważnym sprawdzianem Alberta Sosnowskiego i zarazem przystankiem w walce o mistrzostwo świata WBC. Historyczne mistrzostwo Europy wagi ciężkiej zdobyte przez Przemysława Saletę w lipcu 2002 roku było przez wiele lat jedynym sukcesem polskich bokserów w królewskiej dywizji. Co prawda długi okres czasu to Andrzej Gołota walczył ze światową czołówką, ale nigdy nie udało mu się zdobyć znaczącego pasa.

Sukces Salety powtórzył siedem lat później Albert Sosnowski, który podczas gali w słynnej York Hall zmierzył się o prymat na Starym Kontynencie z Paolo Vidozem. Był to pierwszy od wielu lat pojedynek Polaka z rywalem tej klasy: jako amator Vidoz zdobył nie tylko mistrzostwo swojego kraju, ale i medale mistrzostw Europy i świata, a na dokładkę brązowy krążek podczas Igrzysk Olimpijskich w Sydney. Jako zawodowiec radził sobie równie dobrze i w zaledwie dwudziestym zawodowym pojedynku zdobył mistrzostwo Europy pokonując w Niemczech pupila gospodarzy, Timo Hoffmana. Poza pięściarzem z Polleben, Paolo walczył też m.in.z Nikołajem Wałujewem, Władymirem Wirczisem i Kubratem Pulewem.

Przełomowy bój w karierze „Dragona” zobaczysz w najbliższym „Bokserskim Poniedziałku” w telewizji Sportklub, początek o godzinie 20:10.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: xionc
Data: 21-03-2011 14:18:33 
Jeszcze dodajmy, ze to byl piaty z rzedu pojedynek Vidoza o ten pas i kazdy z nich przegral.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.