MARTINEZ: PACQUIAO DOBIERA ŁATWYCH PRZECIWNIKÓW

Leszek Dudek, boxingscene.com

2011-03-21

Najlepszy pięściarz wagi średniej i jeden z czołowych zawodników rankingów P4P, Sergio Gabriel Martinez (47-2-2, 26 KO), skrytykował Manny'ego Pacquiao (52-3-2, 38 KO) za dobieranie stosunkowo niegroźnych przeciwników. Argentyńczyk wyraził też chęć walki z "Pacmanem", lecz z uwagi na wielką różnicę warunków fizycznych nie spodziewa się, by potyczka mogła kiedykolwiek się odbyć.

36-letni "Maravilla", którego głównym celem jest dotarcie na szczyt listy P4P, chętnie zmierzy się z niepokonanym Floydem Mayweatherem Jr. (41-0, 25 KO) lub mistrzem WBA w kategorii junior średniej - Miguelem Angelem Cotto (36-2, 29 KO).

- On walczy z rywalami, którzy nie mają żadnych szans na zwycięstwo, a ja wychodzę do ringu z groźnymi przeciwnikami, przez co pewnego dnia zostanę królem rankingów bez podziałów na kategorie - uważa Martinez. - Bądźmy szczerzy. Szanse na pojedynek z nim są bardzo małe. Znacznie bardziej prawdopodobne są walki z Cotto i Floydem. Gdybym wyszedł do ringu z jednym z nich, mógłbym udowodnić, że jestem w niesamowitej formie.