MORALES ZADOWOLONY Z PRZYGOTOWAŃ

Leszek Dudek, boxingscene.com

2011-03-18

Mistrz trzech kategorii wagowych, Erik Morales (51-6, 35 KO), jest niezwykle zadowolony z obozu przygotowawczego przed walką z niebezpiecznym Marcosem Rene Maidaną (29-2, 27 KO). Pojedynek odbędzie się 9 kwietnia na MGM Grand w Las Vegas. Legendarny "El Terrible" doskonale zdaje sobie sprawę z zagrożenia, jakie niesie ze sobą potyczka z argentyńskim puncherem, lecz jednocześnie jest przekonany, że stać go na zwycięstwo i ponowne udowodnienie swej klasy.

- Maidana jest bardzo niebezpiecznym rywalem, który bije naprawdę mocno, ale ja wiem jak należy z nim boksować. Ten obóz przygotowawczy jest jednym z najlepszych w całej mojej karierze. Nie czuję żadnej presji, nie mam problemów z wagą. Wszystko robię dojrzale i odpowiedzialnie - oświadczył meksykański wojownik.

- Dzięki ciężkiej pracy zgubiłem 55 funtów i czuję się teraz bardzo mocny. Jestem gotowy na walki z najlepszymi i wiem, że mogę zakończyć karierę, będąc na szczycie. Czułem się źle, myśląc, że moja kariera dobiegła końca po serii porażek. Uznałem, że zasługuję na więcej - powiedział "El Terrible".