TRENER SOLISA: ODLANIER MA IDEALNĄ WAGĘ, BY POBIĆ WITALIJA

Leszek Dudek, boxingscene.com

2011-03-18

Trener Pedro Luis Diaz jest bardzo zadowolony z formy, jaką w ostatnich tygodniach wypracował pretendent do tytułu WBC w wadze ciężkiej - Odlanier Solis (17-0, 12 KO). Podczas dzisiejszej ceremonii ważenia okazało się, że "La Sombra" jest najlżejszy od trzech lat. W ostatnich walkach waga Solisa oscylowała na granicy 120 kg, lecz mistrz olimpijski z Aten obecnie waży 112 kg, jest więc nieco lżejszy od Witalija Kliczko (41-2, 38 KO), z którym jutro zmierzy się w pojedynku o mistrzowski tytuł.

Diaz nie ma wątpliwości, że niepokonany Kubańczyk w sobotni wieczór wprawi bokserski świat w osłupienie i udzieli rosłemu Ukraińcowi prawdziwej lekcji boksu.

- Mój podopieczny ma idealną wagę, by pokonać Witalija - zapewnia szkoleniowiec. - Nie mniej, nie więcej. W sam raz. W sobotę będziecie świadkami ogromnej niespodzianki. Przygotowania Solisa były dokładnie zaplanowane i wykonaliśmy wszystko to, co zostało wcześniej ustalone. Witalij nawet nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństwa w jakim się teraz znalazł. Odlanier jest u szczytu formy. Ostatni rywale Kliczki nie mogą się z nim równać. Żaden nie był tak szybki, nie ruszał się w ten sposób i nie boksował tak inteligentnie. W sobotę przekonacie się o wszystkim.