SZUMENOW POZYWA PROMOTORÓW

Redakcja, Informacja prasowa

2011-03-18

Jeszcze kilka miesięcy temu Beibut Szumenow (11-1, 7 KO) opowiadał w wywiadach, jak to dzięki grupie Goossen Tutor Promotions ma spokój i spokojnie może się przygotowywać do kolejnych pojedynków. Jak widać wszystko to trwało bardzo krótko, bo pięściarz zdecydował się właśnie pozwać tę stajnie do sądu.

Zdaniem pięściarza z Kazachstanu jego kontrakt z Goossen Tutor powinien zostać rozwiązany, a o wszystkim ma zdecydować sąd stanu Nevada. Jak uważa Szumenow, zostały naruszone warunki finansowe umowy i właśnie to ma być podstawą do zerwania kontraktu.

Jednocześnie Beibut chce kontynuować swoją dalszą karierę pod banderą KZ Enent Productions, którą dowodzi sam wraz z bratem Chingisem.

Przypomnijmy, że w styczniu Szumenow miał się zmierzyć w unifikacyjnej potyczce z Jurgenem Brahmerem, ale ten dosłownie kilkadziesiąt godzin przed galą rozchorował się i z powodu problemów żołądkowych wycofał z walki. Kazach pokonał wówczas zmiennika - Williama Joppy i po raz drugi obronił tytuł mistrza świata wagi półciężkiej według federacji WBA.