RODZINA W KOMPLECIE

Jeden z najniebezpieczniejszych obecnie "kogutów", mistrz świata federacji WBC i WBO - Nonito Donaire (26-1, 18 KO) w końcu pogodził się z ojcem. Przypomnijmy, że 28-letni Filipińczyk pokłócił się z Nonito Seniorem dwa lata temu i od tamtej pory nie zamienili ze sobą ani słowa.

Jednakże dzięki żonie Rachel spalone mosty udało się odbudować. W niedługi czas po tym, jak "Filipiński Błysk" widowiskowo znokautował Fernando Montiela i zasiadł na jego tronie, jego żona zorganizowała spotkanie rodzinne, aby uczcić zwycięstwo. Oprócz mamy i brata Glenna, zadzwoniła także do ojca pięściarza.

- To było wspaniałe - opisuje Nonito. - Zawsze świetnie nam się razem pracowało i wzajemnie się szanowaliśmy. Jestem ogromnie wdzięczny mojej żonie, że zaprosiła mojego brata i ojca. Cieszę się również, że on przyjął to zaproszenie. To były wielkie emocje. Mój tata zaczął płakać, rzuciliśmy się sobie w ramiona i wybaczyliśmy sobie wszystko. Cała przeszłość została wymazana. Wszystko zaczęliśmy od nowa.

Ten skromny chłopak, określany przez wielu mianem następcy swojego sławnego rodaka, Manny'ego Pacquiao, zamierza także pomóc swojemu zapomnianemu bratu.

- Jedną z rzeczy którą jestem w stanie zrobić dla mojego brata, to umieścić go na mojej gali 28 maja, gdzie wystąpię w walce wieczoru.

Nie wiadomo jeszcze z kim Nonito spotka się na ringu w Las Vegas. Prawdopodobnie jego przeciwnikiem będzie czempion federacji WBA - Anselmo Moreno (30-1-1, 10 KO), jednakże obozy pięściarzy wciąż nie mogą dojść do porozumienia. Filipińczyk nie ukrywa, że bardzo zależy mu na zgromadzeniu wszystkich ważniejszych pasów i pojedynkach z najlepszymi, a te kryteria spełnia 25-letni Panamczyk. Gdyby jednak z pewnych przyczyn (czytaj finansowych), nie udało się zorganizować tego starcia, Nonito poszuka zapewne chętnych kategorię wyżej.

Bardzo możliwe, iż Nonito Senior dołączy teraz do obozu syna. W jego skład wchodzi trener Robert Garcia, człowiek od przygotowania szybkościowego, a także trener sprinterów Remi Korchemny i kontrowersyjny dietetyk Victor Conte. Z takim zapleczem, talentem i wsparciem rodziny, kolejne spektakularne sukcesy Nonito są chyba tylko kwestią czasu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: zbigniewe
Data: 16-03-2011 13:21:43 
piekny gest jego zony i tak powinno byc w kazdej rodzinie a nie w kosciele w niedziele byc katolikiem a w domu po mszy katem
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.