MAIDANA POSTARA SIĘ O NOKAUT

Leszek Dudek, boxingscene.com

2011-03-15

Z obozu Marcosa Rene Maidany (29-2, 27 KO) dobiegają kolejne wiadomości o rewelacyjnej formie Argentyńczyka. "El Chino" 9 kwietnia na ringu w Las Vegas zmierzy się z legendarnym Erikiem Moralesem (51-6, 35 KO). Wraz ze swym nowym trenerem, Rudym Perezem, Maidana wkrótce zakończy pierwszą część przygotowań i przeniesie się do miasta hazardu, gdzie spędzi ostatnie tygodnie przed walką.

- Jestem tu już ponad miesiąc. Trenowałem bardzo solidnie, bo chcę wrócić na szczyt. Przybyłem do Meksyku, bo mam tu perfekcyjne warunki do przygotowań. Golden Boy Promotions poleciło mi Pereza, który jest doskonałym szkoleniowcem i świetnie zna Moralesa - powiedział Maidana.

- Erik jest niebezpieczny, bo doskonale wie jak używać swoich atrybutów. Potrafi poruszać się po ringu, ale ja zrobię wszystko, by wygrać. Najgroźniejsze jest jego olbrzymie doświadczenie, lecz nie przejmuję się tym. Jestem spokojny, zamierzam wygrać przez nokaut, choć wiem, że z takim wyjadaczem nigdy nie jest łatwo. Widziałem jego walki, muszę być ostrożny. Będę gotowy na dwanaście rund - oznajmił Argentyńczyk.

- Mam z Erikiem osobiste porachunki - dodaje Rudy Perez. - Zdaję sobie sprawę, że on jest legendą i podziwam jego karierę. Byłem naprawdę szczęśliwy, gdy pobił Pacquiao. Maidana zawsze idzie do przodu, muszę go tylko nauczyć technicznych sztuczek. Jest zdyscyplinowany. Byłem tym szczerze zaskoczony. To profesjonalista, który w przeciwieństwie do wielu innych nie narzeka na swoją pracę.