AKCJE POLAKÓW WYSOKO W WBO

Leszek Dudek, wbo-int

2011-03-15

W rankingach World Boxing Organization wysokie lokaty przypadły kilku naszym rodakom. Na czele w kategorii ciężkiej utrzymuje się Tomasz Adamek (43-1, 28 KO), który za kilka tygodni stoczy swój kolejny pojedynek - ostatni przed planowaną na wrzesień hitową potyczką z Witalijem Kliczko.

Po ostatnich zwycięstwach nad solidnymi przeciwnikami awanse zanotowali dwaj nasi przedstawiciele w dywizji junior ciężkiej. Mateusz Masternak (22-0, 16 KO) jest już trzynasty, a Paweł Kołodziej (28-0, 16 KO) dziewiąty.

Występujący w wadze półciężkiej Aleksy Kuziemski (20-2, 5 KO) nie utrzymał dziesiątej pozycji i spadł na jedenaste oczko. Efektowne zwycięstwo odniesione na terenie przeciwnika oraz zdobycie tytułu mistrza Europy w kategorii super średniej zostało docenione przez WBO - Piotr Wilczewski (29-1, 10 KO) pojawił się w rankingu na wysokiej ósmej lokacie.

Dwunastą pozycję w dywizji junior średniej zachował Paweł Wolak (29-1, 19 KO), jednak jego spektakularny sukces w pojedynku z byłym mistrzem świata Yurim Foremanem z pewnością wkrótce znajdzie odzwierciedlenie w postaci sporego awansu. W wadze półśredniej trzynaste oczko wciąż okupuje były mistrz Europy - Rafał Jackiewicz (38-9-1, 19 KO).