AKCJE POLAKÓW WYSOKO W WBO

W rankingach World Boxing Organization wysokie lokaty przypadły kilku naszym rodakom. Na czele w kategorii ciężkiej utrzymuje się Tomasz Adamek (43-1, 28 KO), który za kilka tygodni stoczy swój kolejny pojedynek - ostatni przed planowaną na wrzesień hitową potyczką z Witalijem Kliczko.

Po ostatnich zwycięstwach nad solidnymi przeciwnikami awanse zanotowali dwaj nasi przedstawiciele w dywizji junior ciężkiej. Mateusz Masternak (22-0, 16 KO) jest już trzynasty, a Paweł Kołodziej (28-0, 16 KO) dziewiąty.

Występujący w wadze półciężkiej Aleksy Kuziemski (20-2, 5 KO) nie utrzymał dziesiątej pozycji i spadł na jedenaste oczko. Efektowne zwycięstwo odniesione na terenie przeciwnika oraz zdobycie tytułu mistrza Europy w kategorii super średniej zostało docenione przez WBO - Piotr Wilczewski (29-1, 10 KO) pojawił się w rankingu na wysokiej ósmej lokacie.

Dwunastą pozycję w dywizji junior średniej zachował Paweł Wolak (29-1, 19 KO), jednak jego spektakularny sukces w pojedynku z byłym mistrzem świata Yurim Foremanem z pewnością wkrótce znajdzie odzwierciedlenie w postaci sporego awansu. W wadze półśredniej trzynaste oczko wciąż okupuje były mistrz Europy - Rafał Jackiewicz (38-9-1, 19 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: TAS
Data: 15-03-2011 23:36:53 
No i co panie Furman? Dalej sie bedzie pan upieral, ze ten ranking sprzed tygodnia byl aktualny? ;-)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.