WYWIAD Z TOMASZEM ADAMKIEM

Tomasz Dworczyk, boxingcommunity.org

2011-03-11

Zapraszamy na konkretny i szybki wywiad z Tomaszem Adamkiem (43-1, 28 KO) w wykonaniu naszych przyjaciół z boxingcommunity.org. "Góral" obecnie trenuje w górach Poconos do walki z Kevinem McBride'em (35-8-1, 29 KO), która już 9 kwietnia odbędzie się w Prudential Center.

Tomasz Dworczyk: W swojej karierze stoczyłeś łącznie 44 pojedynki, z czego przegrałeś tylko ten w 2007 roku z Chadem Dawsonem. Która z tych walk była dla Ciebie najtrudniejsza?
Tomasz Adamek: Najtrudniejsza była pierwsza walka o pas. Miałem wtedy złamany nos.

- 9 kwietnia stoczysz pojedynek z Kevinem McBridem. Mogłbyś nam powiedzieć skąd taki wybór,  dlaczego właśnie Kevin McBride?
TA: Szykuję nam się walka o mistrzostwo świata, więc trzeba było znaleźć zawodnika na przetarcie o odpowiednim wzroście. W taki sposób znaleźliśmy McBride’a. Walkę trzeba było stoczyć, żeby do września nie siedzieć w domu. Cały czas trzeba trenować i rozwijać się.

- Walkę z McBridem stoczysz w USA. Jakiej frekwencji spodziewacie się na tym pojedynku?
TA: Myśl że  na pewno będzie to ponad 10,000 ludzi.

- Zacząłeś już przygotowania z Rogerem Bloodworthem. Macie jakieś specjalne menu na Irlandczyka, czy będą to przygotowania ściśle zaplanowane już pod braci Kliczko?
TA: Szykujemy się pod McBride’a. Każda walka jest szykowana pod styl przeciwnika. 

- Czy powiesz nam jak przebiegały negocjacje z braćmi Kliczko?
TA: Negocjacje szły bardzo szybko. Nie było żadnych problemów. Kontrakt został podpisany bardzo szybko.

- Wygląda na to, że David Haye osiągnął już porozumienie z Wladimirem Klitschko. Jego brat, Witalij niedługo będzie walczył z Solisem. Czy walka Adamka z którymś z braćmi Klitchko jest zagrożona?
TA: Na pewno będę walczył z Witalijem. W przypadku gdyby przegrał z Solisem, zostanę numerem jeden federacji WBO i będę obowiązkowym pretendentem do walki o mistrzostwo świata.

- Jak widzisz walkę Witalija z Odlanierem Solisem?
TA: Oczywiście faworytem jest Witalij, w końcu jest mistrzem świata. Ale w boksie nigdy nie można przekreślać czyichś szans.

- Gdybyś mógł wybierać, z którym z obecnych mistrzów wagi ciężkiej chciałbyś najbardziej skrzyżować rękawice? 
TA: Nie chodzi o to, żeby sobie wybierać wygodnego przeciwnika. Jeśli jesteś challengerem - dostajesz szansę z jednym albo z drugim. Chcesz być mistrzem, to wchodzisz do ringu z każdym i wygrywasz. Jeśli nie czujesz się na siłach, nie pomoże Ci żaden najlepszy wybór.

- Kiedy David Haye przygotowywał się do walki z Valujevem wykorzystywał  specjalne buty na platformach, żeby wyprowadzać ciosy pod innym katem. Czy masz w planach coś podobnego na braci Kliczko?
TA: Nie mamy nic takiego. Trenujemy w normalny sposób. To nie są różnice rzędu pół metra, tylko różnicę o pół głowy.

- Jak Ci się boksowało z Michaelem Grantem?
TA: Bardzo silny zawodnik. Boksowało się bardzo dobrze.

- Jak bardzo różni się amerykańska szkoła boksu od tej naszej polskiej?
TA: Przede wszystkim w poruszaniu się w ringu. W amerykańskiej szkole boksu jest większy nacisk na balans ciała, żeby zawodnika było ciężej trafić. Jest to kompletnie inna szkoła boksu.

- Wyszła nowa edycja gry Fight Night Champion, dlaczego nie możemy zagrać Tomkiem Adamkiem?
TA: To jest pytanie do producentów gry, którzy nie przewidzieli budżetu na Polskę.

- Czy utrzymujesz kontakt z byłym trenerem Gmitrukiem? W jakich relacjach obecnie jesteście?
TA: Złożyliśmy sobie telefonicznie świąteczne życzenia.

- Floyd Mayweather czy Manny Pacquiao?
TA: Myślę że dla mnie faworytem byłby Floyd Mayweather.

- Co chciałbyś powiedzieć swoim fanom za pośrednictwem BoxingCommunity.org?
TA: Pozdrawiam wszystkich serdecznie, oglądajcie moje kolejne walki.

- Bardzo za wywiad, życzymy samych sukcesów. Będziemy Ci kibicować.
TA: Dziękuję.

Rozmawiał Tomasz Dworczyk

Kibice w Polsce będą mogli zobaczyć walkę "Górala" zarówno w telewizji jak i w internecie. Transmisję w internecie obsługuje firma UStream, kibice zamieszkujący w Polsce będą ją mogli kupić za 4,95$, natomiast na terenie Ameryki Północnej przekaz internetowy kosztuje 29,95$. Sygnał internetowy można zakupić wchodząc na stronę www.ustream.tv/sports. Ponadto walka będzie do oglądnięcia w telewizji Polsat. Wciąż są do nabycie bilety na walkę Tomasza Adamka z Kevinem McBride'em. Wejściówki w cenach 253$, 103$, 78$ oraz najtańsze 53$ są do nabycia pod telefonem: +1 908-2476079. W Ameryce Północnej walkę można będzie także oglądać w telewizji kablowej i satelitarnej w systemie pay-per-view w sieciach Demand, DIRECTV i DISH Network.