OSTATNIE WYDARZENIA W SKORPIONIE SZCZECIN

W ostatnią środę 2.03.11 r. zawodnicy Skorpiona Szczecin udali się na sparingi do Szkoły Sportowej we Frankfurcie nad Odrą gdzie swoją siedzibę ma BC Frankfurt Oder, którego zawodnicy są na co dzień uczniami w tej szkole, tworzą oni klasy sportowe i na co dzień łączą naukę ze sportem.

Skorpion reprezentowało 16 zawodników i 1 zawodniczka, wśród zawodników większość z nich są uczniami pierwszej w Polsce klasy sportowej o profilu bokserskim w Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie!

Sparingi odbywały się jednocześnie na 4 ringach. Poziom sparingów zadowolił zarówno szkoleniowców niemieckich jak i naszych. Jest to początek owocnej współpracy pomiędzy naszymi klubami w niedalekiej przyszłości mamy nadzieje,że także szkołami.

Kolejna konfrontacja już w najbliższa środę 9.03.11r. w której będą uczestniczyć także zawodnicy z Berlina.
Wzorując się na szkole i klubie z Frankfurtu BKS Skorpion już utworzył pierwszą klasę gimnazjum, której uczniowie odnoszą sukcesy w swojej kategorii wiekowej. A od września tego roku rusza pierwsza klasa liceum ogólnokształcącego  profilu bokserskim. Do klasy tej zapraszamy wszystkich chętnych z całej Polski, absolwentów gimnazjów, którzy pragną łączyć naukę ze sportem.

Zawodnicy i zawodniczki, którzy wyrażą chęć nauki w w/w klasie pod fachową opieką trenerów i nauczycieli BKS Skorpion Szczecin zachowują barwy macierzystych klubów i reprezentują je podczas imprez mistrzowskich.

Turniej Bokserski im.Władysława Pawlaka  w  Lesznie

26 lutego młodzi zawodnicy Skorpiona zanotowali kolejny udany start na bokserskim ringu. Tym razem nasi reprezentanci toczyli swoje walki na terenie Wielkopolski a dokładnie w Lesznie. W poszczególnych walkach zawodnicy zaprezentowali się następująco:

48kg Adam Brasel poonał.jednogłośnie na ptk 3-0 Damiana Jankowskiego Zagłębie Konin
63kg Dariusz Ziemczyk pokonał. przez PPS w 2 starciu Michała Wardyne Fight Club Koszalin
70kg Dawid Seńko przegrał jednogłośnie na ptk3-0.z Adrianem Baranowskim Zagłębie Konin
80kg Krystian Bartoszewicz pokonał na ptk stosunkiem głosów 2-1Kondrada Wawrzyniaka Zagłębie Konin
Patryk Przybyłowski w walce do OOMł zwyciężył Piotra Rzymskiego z Fight Club Koszalin

W turnieju wystąpiło 119 zawodników z takich klubów jak BKS Gorzów WLK., Zagłębie Konin, Copacabana Konin, Polonia Leszno, Boks Poznań, Junior boks Poznań, PKB Śrem czy Gostyniak Gostyń i Sokół Piła.

Sukcesy zawodniczek Skorpiona podczas MP Kobiet.

W niedawno zakończonych Mistrzostwach Polski seniorek i juniorek w Grudziądzu BKS Skorpion Szczecin zdobył sześć medali, które po raz kolejny pozwoliły na zdobycie pierwszego miejsca w klasyfikacji klubowej.