STEWARD: WALKA BĘDZIE EKSCYTUJĄCA

Jacek Klimczak, boxingscene.com

2011-03-07

Emmanuel Steward – szkoleniowiec Miguela Cotto (35-2, 28 KO) spodziewa się ekscytującego rozpoczęcia walki, w której przeciwnikiem jego zawodnika będzie Ricardo Mayorga (29-7, 23 KO). Znany trener przewiduje, że ich oponent od początku rzuci się do ataku, przepowiada także szybki nokaut na pięściarzu z Nikaragui. Opinię tą podziela jego podopieczny.

- Walcząc z Mayorgą trzeba mieć w zanadrzu 2 lub 3 plany na pojedynek, gdyż jest on niebezpiecznym pięściarzem i będzie się czaił na nokautujące uderzenie. Musisz być gotowy wyboksować go i nie pozwolić mu nacierać. Kluczem do zwycięstwa będą krótkie i dokładne ciosy. Miguel jest jednym z najlepszych bokserów walczących w półdystansie. To nie będzie nudna walka, spodziewam się szybkiej akcji – powiedział Steward.

Cotto jest gotowy na wojnę i nie przejmuje się tym, że jego oponent rzuci się na niego od pierwszego gongu, gdyż widzi wiele błędów w jego sposobie walki.

- Jestem przygotowany na wszystkie sztuczki Mayorgi. Wykorzystam wszystkie błędy, które popełni w czasie pojedynku. Nigdy nie mówiłem, że to starcie będzie łatwe, ale jestem przygotowany na wszystko. Wiem, że popełni sporo błędów i ja z tego skorzystam – stwierdził mistrz świata WBA w kategorii junior średniej.