ELB: IGOR JAKUBOWSKI

Pojedynek Igora Jakubowskiego z Kamilem Szeremetą jest jak najbardziej oczekiwanym finałem zbliżających się Mistrzostw Polski w Koninie. Niespełna 19-letni (ur. 6 sierpnia 1992 r.) pięściarz PKB Poznań nie będzie bynajmniej w nim bez szans. Po pierwsze wystąpi na własnym ringu, bo jest wychowankiem Zagłębia Konin, a po drugie ma już na swoim koncie zwycięstwo nad białostocczaninem, odniesione w ub. roku podczas turnieju Grand Prix PZB w Pniewach.

Kariera Igora przebiega niemal tak samo wzorcowo jak jego klubowego kolegi, Kamila Gardzielika, nota bene również wychowanka klubu z Konina. Tak jak on jest aktualnym Młodzieżowym Mistrzem Polski z lat 2009-2010 (w kategoriach do 69 i 75 kg) oraz Mistrzem Polski kadetów (w limicie 66 kg) z 2008 r.  W tymże samym roku zadebiutował w biało-czerwonych barwach podczas Mistrzostw Europy kadetów w Płowdiw. Na konto swoich sukcesów juniorskich może również dopisać wygrane w turniejach krajowych i międzynarodowych, w tym w Memoriale Michała Szczepana oraz Pucharze Prezydenta (oba w 2009 r.).

W gronie seniorów zadebiutował podczas wspomnianego turnieju GP PZB w Pniewach we wrześniu ub. roku. Od tamtej pory zdołał ugruntować swoją pozycję w czołówce kat. średniej (w naszej klasyfikacji najlepszych polskich amatorów sklasyfikowany został na 2. miejscu). Poza startami krajowymi zbierał doświadczenie podczas meczów Międzynarodowej Bundesligi Bokserskiej.  Jan Dydak, Dariusz Michalczewski i Andrzej Gołota byli w jego wieku seniorskimi Mistrzami Polski. Kto wie, czy niebawem podobnie jak o wyczynach zdolnej młodzieży z rocznika 1968 nie będziemy mówić także o młodych wilkach z rocznika 1992. Kto wie? Jakubowski, Gardzielik, sa też inni... Może czas na odważniejsze próby międzynarodowe? 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: pigwus
Data: 24-02-2011 20:22:54 
Troche sztywny , nie robi pelnych skretow. Gardzielik zrobil na mnie o wiele lepsze wrazenie. No ale chyba ma cios i zreszta jest jeszcze mlody.
 Autor komentarza: Melock
Data: 24-02-2011 21:35:01 
Kurcze, ale koleś ma kichawę pokiereszowaną, jakby od 20 lat boksował :/ Jakieś poważne kontuzje miał, że aż tak się to odbiło na twarzy.
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 24-02-2011 23:18:27 
Dobry jest.Nie gadajcie.Zobaczycie ze jeszcze 2 lata i przejdzie na zawodostwo.PKB to dobry klub.Tam sie podszlifuje.Widac ze ma takze plany zwiazane z nauka.Matura,moze pozniej studia.To nie jest chlopak ktory do 3-ech nie potrafi zliczyc i zyje tylko boksem.
 Autor komentarza: ray86
Data: 25-02-2011 17:01:40 
talent jakich mało! złapie doświadczenie i będzie wymiatał wszystkich!
 Autor komentarza: FighterGBP
Data: 25-02-2011 20:42:46 
Znam tego kolege, dobry zawodnik i grzeczny człowiek. Wie czego chce ... Powodzenia Igor
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.