STEWARD: COTTO MOŻE ROZBIĆ MAYORGĘ W PÓŁDYSTANSIE

Redakcja, boxingscene.com

2011-02-23

Emanuel Steward przygotowuje dwa plany taktyczne dla Miguela Angela Cotto (35-2, 28 KO), który 12 marca na MGM Grand zmierzy się z Ricardo Mayorgą (29-7-1, 23 KO) w pierwszej obronie pasa WBA w wadze junior średniej.

Pierwszy plan obejmuje walkę na dystans, natomiast drugi przewiduje rozbicie twardego Nikaraguańczyka w półdystansie. Steward chce, by Cotto zaboksował twardo i zakończył walkę przed czasem, zadając Mayordze mordercze serie ciosów na głowę i tułów.

- Miguel doskonale walczy na dystans, jeśli jednak zdecyduje się przejść do półdystansu, Mayorga odczuje nieprawdopodobną moc jego uderzeń. W półdystansie będzie dużo szybszy od rywala. Miguel sprawi mu wielki ból - zapewnia Steward.

Szkoleniowiec uwielbia styl swojego podopiecznego i narzeka, że w dzisiejszych czasach tak niewielu pięściarzy walczy w ten sposób.

- Dziś mamy do czynienia z pokoleniem bokserów, którzy dużo pajacują, ale nie zadają mocnych ciosów. To właśnie zabija ten sport. Mayweather Jr. jest piekielnie utalentowany, ale praktycznie nie używa siły. Ciągle zadaje ciosy i nic z tego nie wynika. Miguel jest inny. U niego widać siłę. Od razu widać różnicę. Po treningu z nim jestem cały obolały - wyznał Steward.