SDUNEK: WITALIJ WCIĄŻ W KWIECIE WIEKU

Redakcja, sport-express.ua

2011-02-23

Fritz Sdunek jest zadowolony z tego, co na treningach w austriackim Tyrolu przed walką z Odlanierem Solisem (17-0, 12 KO) prezentuje jego podpieczny Witalij Kliczko (41-2, 38 KO). Zdaniem niemieckiego szkoleniowca, Ukrainiec bez trudu utrzymuje znakomitą formę pomimo faktu, że za kilka miesięcy stuknie mu "czterdziestka".

- Witalij bardzo poważnie podchodzi do każdego naszego meczu w tenisa stołowego, które rozgrywamy w celu poprawienia reakcji. Jest bardzo niezadowolony, kiedy mecz układa się nie po jego myśli. Kto jak kto, ale ja na pewno wiem, że z jego refleksem jest wszystko w porządku. W lipcu Witalij skończy 40 lat, jednak biologicznie wygląda na wiele młodszego. Czasem muszę go wręcz uspokajać, aby nie doszło do przeciążeń. Z całą stanowczością mówię, że starszy z braci Kliczków jest obecnie w kwiecie wieku - mówi Sdunek, wieloletni trener Kliczki, z którym pracował już w czasie występów Ukraińca pod szyldem niemieckiej grupy Universum.

Pojedynek Kliczki z 30-letnim Solisem będzie miał charakter obowiązkowej obrony pasa WBC w wadze ciężkiej. Walka odbędzie się 19 marca w hali Lanxess Arena w niemieckiej Kolonii.