W NIEDZIELĘ MECZ POLSKA-LITWA

Wa najbliższą niedzielę 27 lutego odbędzie się międzypaństwowy mecz boksu amatorskiego Polska-Litwa. Impreza odbędzie się w hali MOSiR w Nowym Dworze Mazowieckim, początek o godzinie 17:00.

Bilety są w cenie 20 zł, wstęp dla młodzieży do lat 14. jest wolny od opłat. Przed spotkaniem będzie można zobaczyć pojedynek dwóch klubów - Czempion Nowy Dwór Mazowiecki konta Cristal Białystok.

Champion Nowy Dwór Mazowiecki (trener Krystian Rogalski) vs CRISTAL Białystok (trener Piotr Jankowski):

Kadet 64kg Łukasz CZWAK vs Daniel SKUBICH
Junior 69kg Marcin GOŁĘBIEWSKI vs Damian KOC
Młodzieżowiec 69kg Kamil BUJNAROWSKI vs Karol WOJCIECHOWSKI
Junior 81kg Damian WIŚNIEWSKI vs Łukasz PIETRUCZUK

Aktorami tytułowego meczu będą:

49 kgMarius Vysniauskas- Dawid Jagodziński (KS Astoria Bydgoszcz)
56 kg Ruslanas Jefremovas- Mateusz Mazik (KS LMKS Rybnik)
60 kg Gytis Vaitkus- Mateusz Kostecki (KS Górnik Wieliczka)
64 kg Evaldas Petrauskas- Michał Syrowatka (KS Hetman Białystok)
64kg- Aurimas Naudzius- Konrad Bystoń (KS 06 Kleofas Katowice)
69 kg Egidijus Kavaliauskas- Piotr Sielawa (KS Hetman Białystok)
75 kg Vladimir Milevskij- Kamil Szeremeta (KS Hetman Białystok)
81 kg Tadas Tamasauskas- Piotr Witczak (KS Legia Warszawa)
91 kg Vitalijus Subacius- Michał Olaś (KS Fenix Warszawa)
91 kg Eugenijus Turkus- Cezary Samełko (KS Boks Poznań)
+91 kgAidas Petruskevicius- Patryk Brzeski (Champion Nowy Dwór Mazowiecki)

Nasza kadra zawodnicza wystąpi pod pieczą zespołu trenerów: S.Łakomiec (trener kadry Seniorów),  Z.Raubo (trener kadry Młodzieżowej PZB), M. Łakomiec (trener OB.) oraz psycholog M. Graczyk.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Wojak1
Data: 23-02-2011 13:36:25 
Będzie transmisja?? Jak Tak To Na Jakim Kanale ?
 Autor komentarza: redakcja (Redaktor bokser.org)
Data: 23-02-2011 14:03:25 
Staramy się o transmisję live u nas, wszystko jednak jak zawsze, sprowadza się do tego, jaką infrastrukturę internetową zastaniemy na miejscu.
 Autor komentarza: Wojak1
Data: 23-02-2011 15:12:50 
Super by było a walki będa i tak napewno dostepne na stronie tylko ze co jakis czas jedna zawsze można zobaczyć.:)
 Autor komentarza: graves
Data: 23-02-2011 16:22:24 
27 II to niedziela nie sobota. Fajnie jakby była transmisja na warszawskim pasmie tvp info.
 Autor komentarza: kartofelek
Data: 23-02-2011 18:19:12 
poprawcie tą sobote na niedziele
myslalem ze podskocze i obejrze ale ndz odpada
 Autor komentarza: graves
Data: 24-02-2011 22:05:42 
Transmisja od 17 na TVP Warszawa.
 Autor komentarza: lewysierpowy
Data: 26-02-2011 20:34:05 
i nawet zadniego zawodnika z PKB
 Autor komentarza: LubieBox
Data: 27-02-2011 16:58:52 
To jak z ta tranmisją live w bokser.org? Będzie czy nie? Bo nie mam TVP Warszawa...
 Autor komentarza: ekspert
Data: 27-02-2011 22:29:19 
http://www.polityka.pl/spoleczenstwo/artykuly/1511778,1,czym-nas-zaskocza-polscy-sportowcy-w-2011-roku.read


Dawid Michelus: pięściarz jak brylant
Poproszony o rozmowę Dawid musi oderwać się od zajęć w szkole gastronomicznej (z techniki ma akurat grochówkę). Gotowanie lubi, boks kocha, ale że sportowe uczucie często bywa nieodwzajemnione, warto mieć zawczasu przygotowany życiowy plan B. 2010 r. przyniósł mu jednak twarde dowody, że ring to jego miejsce na ziemi – brązowe medale młodzieżowych mistrzostw świata oraz młodzieżowych igrzysk olimpijskich. W boksie amatorskim to solidna podstawa do optymizmu na przyszłość.

W filmach młodzi ludzie trafiają na treningowe sale prosto z ulicy, mając nadmierną skłonność do rozwiązywania większości spornych kwestii za pomocą pięści. Dawidowi dłoń nie zaciskała się przy byle okazji, po prostu poszedł do ringu za starszym bratem Tomkiem. Trener Sławomir Nowicki już po kilku tygodniach stwierdził, że na taki talent jak młodszy Michelus czekał całe życie. Dawid, najmłodszy z czwórki rodzeństwa, musiał jeszcze tylko przekonać mamę, że boks to coś więcej niż mordobicie, i można było zaczynać.

Jeszcze niedawno ćwiczył w nieogrzewanej hali na obrzeżach miasta, w budynku dawnej strzelnicy, ale pod koniec listopada bokserzy dostali wymówienie, bo obiektowi będzie przywracane jego pierwotne przeznaczenie, za unijne pieniądze. Nowe lokum trener Nowicki dostanie prawdopodobnie w lutym. Do tego czasu trzeba gdzieś boksować, więc w odruchu bezradności przyszło mu do głowy: postawimy ring na parkingu przed centrum handlowym. Dawid podchodzi do nielekkiego losu boksera w Pile rezolutnie: – Zimny wychów to szkoła charakteru.

Na młodzieżowe mistrzostwa świata do Baku nie pojechałby, gdyby trener nie uzbierał dla niego 5 tys. zł. – Chodziłem jak kościelny z tacą. I po dwie dychy brałem – wspomina Nowicki. W Polskim Związku Bokserskim finansów dla Dawida zabrakło, ale za to, jak wrócił z medalem, na lotnisku oczekiwała stosowna delegacja i gratulacjom nie było końca. – Łopatki do tej pory bolą mnie od klepania – mówi trener.

W zgodnej opinii bokserskich fachowców Dawid to brylancik, jaki trafia się rzadko. Nigdy nie pęka, poza tym świetnie odnajduje się w sędziowaniu na tzw. maszynki, które polega na tym, że punkt zaliczany jest zawodnikowi, jeśli co najmniej trzech z pięciu arbitrów ringowych jednocześnie wciśnie odpowiedni przycisk. W kwestii takiego sędziowania Dawid podziela zdanie tradycjonalistów: – Zabija boks. Wystarczy, że się stoi za podwójną gardą i raz na jakiś czas celnie, mocno trafi. Wolałbym po swojemu – technicznie, szybkie ręce, szybkie nogi, sporo ciosów na korpus. Ale nie ma rady, trzeba się dostosować.

Trener Nowicki twierdzi, że dla Dawida juniorski boks jest już za ciasny. W kraju nie ma rywali, trenuje więc z seniorami, jeździ na dorosłe sparingi do Poznania i za zachodnią granicę. Nie wpada w kompleksy: – Starsi mają nade mną przewagę fizyczną. I tyle – kwituje. O tym, że boksu juniorskiego od seniorskiego nie dzieli żadna przepaść, przekonał się choćby w Baku, gdy pokonał reprezentanta Mongolii, wicemistrza świata z 2009 r. wśród seniorów. Żeby boksować na dorosłych imprezach musi jednak dostać zezwolenie od władz PZB, bo regulaminowe 18 lat skończy dopiero we wrześniu. Nowicki mówi, że są dobrej myśli, bo prezes związku Jerzy Rybicki ma już dość oskarżeń o szefowanie skansenowi i w ramach poprawy wizerunku zamierza otworzyć reprezentację dla młodych.Więcej pod adresem http://www.polityka.pl/spoleczenstwo/artykuly/1511778,1,czym-nas-zaskocza-polscy-sportowcy-w-2011-roku.read#ixzz1FCHcEBbm
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.