KELLY PAVLIK: KONIEC Z PIJAŃSTWEM!

Redakcja, wfmj.com

2011-02-23

Kelly Pavlik (36-2, 32 KO) w swoim rodzinnym mieście Youngstown (Ohio) spotkał się przedstawicielami lokalnej prasy, odpowiadając przez ponad godzinę na zadawane pytania. Była to pierwsza konferencja prasowa 28-letni byłego  mistrza świata WBC i WBO wagi średniej po zakończeniu przezeń terapii alkoholowej.

Na pytanie, czy zamierza zmienić coś teraz w swoim życiu, Pavlik odpowiedział:

- Koniec z pijaństwem. To jedyna rzecz, którą mam zamiar zmienić. Nic poza tym. Nadal będę tym, kim byłem - powiedział Amerykanin. -   

Kilka pytań dotyczyło nadużywania przez Pavlika alkoholu:

- Czuję się wolny od nałogu i widzę, że mogę z powodzeniem funkcjonować bez alkoholu. Nie mogę obiecać, że już nigdy nic nie wypiję, ale mogę zapewnić, że nie przychodzą mi do głowy myśli o piciu. Musicie też wiedzieć, że kiedy byłem w treningu nigdy nie piłem i na obozach zawsze byłem w znakomitej formie fizycznej. Wszystkie moje sportowe niepowodzenia nie mają nic wspólnego z alkoholizmem - zapewnił były mistrz świata.

Przy okazji Pavlik powiedział, że aktualnie waży około 193 funtów (87,5 kg), i ma zamiar wrócić na ring 7 maja w Las Vegas, podczas gali boksu zawodowego, na której w walce wieczoru wystąpi Manny Pacquiao. Amerykanin ma nadzieję, że do tego czasu uda się mu zbić wagę do kategorii super średniej (do 76,2 kg).