ZAKOŃCZYŁ SIĘ TURNIEJ GP PZB W ŚREMIE

2011-02-20

Dzisiaj w Śremie zakończył się kolejny turniej o Grand Prix PZB w boksie, które wyłoniły kolejnych uczestników zbliżających się Mistrzostw Polski w Koninie. W imprezie najlepiej zaprezentowali się pięściarze PKB Poznań, którzy w klasyfikacji klubowej wyprzedzili ekipy Hetmana Białystok i BoxTeam Wałbrzych. Tym samym klub ze stolicy Wielkopolski wywalczył tytuł drużynowego mistrza Polski. Wicemistrzem został Hetman, a brązowy medal zdobył elbląski Tygrys.

Najlepszym technikiem turnieju GP PZB w Śremie wybrano wielokrotnego mistrza Polski, 29-letniego Rafała Kaczora (BoxTeam Wałbrzych), zwycięzcę rywalizacji w kat. muszej (52 kg).

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH >>

Największą niespodzianką finałów była porażka byłego  brązowego medalisty Mistrzostw Europy, Marcina Łęgowskiego (obecnie boksującego w kat. 69 kg) z młodym Ireneuszem Zakrzewskim. Kolejny ciekawy turniej zaliczył "ciężki" z Białegostoku, Karen Saakyan, który małymi punktami wygrał z Cezarym Samełko. Udany - mimo porażki z Marcinem Rekowskim - debiut w kat. superciężkiej zaliczył Tomasz Duszak.

Wyniki walk finałowych

52 kg: Kaczor Rafał (Box-Team Wałbrzych) – Nowak Paweł (Olimp Szczecin)  12:8
56 kg A: Rogowski Krzysztof (PKB Poznań) - Mazik Mateusz (RMKS Rybnik) wo.
56 kg B: Burzyński Mariusz (Box-Team) - Martewicz Michał (Kontra Elbląg) wo.
60 kg A: Liczik Andrzej (Hetman Białystok) - Gierczak Artur (Olimp Szczecin) 16:2
60 kg B: Wrzesiński Damian (PKB Poznań) - Błaszków Paweł (Olimp Szczecin) AB 2
64 kg A: Syrowatka Michał (Hetman) - Stępniewski Sylwester (Tygrys Elbląg) 14:2
64 kg B: Mazur Tomasz (PKB Poznań) - Sobol Mateusz (SAKO Gdańsk) 9:0
64 kg C: Kaczmarczyk Mariusz (MOSM Tychy) - Prusak Michał (Legia Warszawa) 9:7
69 kg A: Sielawa Piotr (Hetman Białystok) - Daschke Jarosław (SAKO Gdańsk) 9:1
69 kg B: Zakrzewski Ireneusz (Power Box J.Góra) - Łęgowski Marcin (UKS Ósemka) 7:2
69 kg C: Szczotka Bartosz (Victoria Ostrołęka) - Pieloch Maciej (Box-Team) 6:2
75 kg A: Szeremeta Kamil (Hetman Białystok) – Gurgacz Michał (Sztorm Szczecin) wo.
75 kg B: Jakubowski Igor (PKB Poznań) – Jabłoński Tomasz (SAKO Gdańsk) wo.
75 kg C: Michalik Paweł (Legia Warszawa) - Gromadzki Tomasz (Kleofas Katowice) 10:7
81 kg A: Piotr Witczak (Legia Warszawa) – Rostkowski Patryk (Hetman Białystok) 9:4
81 kg B: Sławiński Dawid (Cristal Białystok) – Deik Dawid (PKB Poznań) 2:1
91 kg A: Gerlecki Michał (PKB Poznań) - Madaj Marcin (Start Włocławek) 11:1
91 kg B: Saakyan Karen (Hetman Białystok) – Samełko Cezary (BOKS Poznań) 6:6
+91 kg A: Rekowski Marcin (PKB Poznań) – Duszak Tomasz (Junior Boks Poznań) 7:2
+91 kg B: Śnitko Marcin (Tygrys Elbląg) - Wichrowski Artur (PKB Poznań) 7:2