MOSLEY: PRZEGRYWAŁEM TYLKO Z CIEMNOSKÓRYMI

Redakcja, fighttype.com

2011-02-20

Były mistrz świata w trzech kategoriach wagowych Shane Mosley (46-6-1, 39 KO) uważa, że jego najbliższy przeciwnik Manny Pacquiao (52-3-2, 38 KO) nie zdoła pokonać go w pojedynku zaplanowanym na 7 maja w Las Vegas, którego stawką będzie należący do Filipińczyka pas federacji WBO w wadze półśredniej. 39-letni Mosley zauważa, że w swojej karierze przegrywał tylko z czarnoskórymi zawodnikami, a z takimi Pacquiao spotykał się w ringu rzadko.

- Nie mam wątpliwości, że Pacquiao przegra tę walkę. Zostanie pokonany dlatego, że ja przegrywałem z ciemnoskórymi bokserami. Manny z ciemnoskórymi nie walczył, a ja przegrywałem tylko z takimi. Z innymi pięściarzami nie zaznałem porażki, wszystkich ich pokonałem. Potwierdza to mój rekord  Upokorzyłem Margarito oraz wszystkich innych (o innym kolorze skóry niż czarna, przyp. red.), którzy się ze mną mierzyli. Pacquiao czeka długa i ciężka walka – zapowiada Mosley.

TRENER MOSLEYA O WALCE Z PACQUIAO W ROZMOWIE Z BOKSER.ORG >>

Amerykanin nie ma racji twierdząc, że przegrywał wyłącznie z czarnoskórymi zawodnikami. W 2007 uległ bowiem na punkty Miguelowi Cotto. – To mnie należało się zwycięstwo w tamtej walce. Wygraną przyznano wówczas Cotto, ale to już nie istotne. Tak naprawdę przegrywałem więc tylko z ciemnoskórymi pięściarzami - ripostuje podopieczny Naazima Richardsona.