WELLIVER KONTRA WHITAKER?

Chauncy Welliver (46-5-5, 16 KO) w poprzedni piątek zanotował już jedenaste zwycięstwo z rzędu, co daje mu póki co dziesiąte miejsce w rankingu WBC i ósme w zestawieniu WBO wagi ciężkiej. 28-letni pięściarz z Nowej Zelandii kolejny pojedynek stoczy już 4 marca, a jego przeciwnikiem będzie prawdopodobnie przymierzany kiedyś do Tomka Adamka, dwumetrowy Lance Whitaker (35-7-1, 28 KO).

- Prowadzimy z nim rozmowy i wszystko wygląda póki co dobrze. Nie podpisaliśmy jeszcze kontraktu, ale nawet jeśli się nie dogadamy, to i tak kolejny rywal będzie właśnie pokroju Lance'a. Obóz Whitakera powiedział jednak "Tak", a dla mnie walka z kimś takim jak on to kolejny krok do przodu. Z kolei pokonanie kogoś takiego jak Whitaker sprawi, że ludzie w końcu zaczną traktować mnie poważnie, a ja dostanę z kolei pojedynek eliminacyjny jednej z liczących się federacji - powiedział Welliver.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Saito
Data: 12-02-2011 17:57:38 
Nie wiem kogo musiałby pokonać Welliver żeby ludzie zaczęli traktować go poważnie. Już sama jego obecność w rankingach WBO i WBC jest żartem. Zawdzięcza to tylko i wyłącznie bezwartościowym paskom WBO Asia Pacific i WBC Continental Americas, bo te jego 11 zwycięstw to ładna seria, ale zrobiona na samych debiutantach i pomocnikach kelnerów.
Z Whitakerem polegnie, bo Lance mimo 38 lat i nie posiadania żadnych wielkich umiejętności (wyrażając się delikatnie) posiada zbyt duże doświadczenie żeby przegrać z kimś takim jak Welliver.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 12-02-2011 18:30:23 
Whitaker posiada wielkie doświadczenie, ale w dużej mierze w zaliczaniu nokautów od niekoniecznie klasowych rywali (np. z Luanem Krasniqim w 6 rundzie). Jakieś 5-7 lat temu wygrałby z Welliverem bez trudu, ale dziś jest bokserem wyboksowanym i schyłkowym. Welliver wytrzymał z Solisem do 9 rundy, co świadczy, że coś jednak potrafi. Stawiam na jego zwycięstwo.
 Autor komentarza: Saito
Data: 12-02-2011 19:02:41 
To że Welliver wytrwał z Solisem w przegranej walce do 9 rundy świadczy o tym że coś potrafi? Nie żartuj... w takim razie Julius Long czy Harry Duiven Jr to musi być absolutna czołówka HW ;)

Welliver ma w karierze same wpadki podliczmy to.
Przegrane z:
Jonathan Williams (2-1-1)
John Sargent (26-3)
David Bostice (31-8-1)
Elisara Sii Uta (6-3-0)

oraz remisy z:
Jonathan Williams (2-1)
John Clark (4-3)
Ken Murphy (19-11-1)
Chad Van Sickle (21-3-2)
Seiaute Mailata (8-5)

Natomiast Whitaker przegrywał z takimi zawodnikami jak Lou Savarese, Jameele McCline, Luan Krasniqi, Sultan Ibragimov, Jason Estrada, Oliver McCall, Franlin Lawrence (który ostatnio pokonał Estrade) i raz zremisował z Rayem Austinem, a te nazwiska to nie są anonimy.

Whitaker jest stary i wyboksowany, ale nawet taki nie będzie miał problemów z chodzącą parodią boksera jak Welliver.
 Autor komentarza: xionc
Data: 12-02-2011 19:49:05 
Poczekamy, zobaczymy, Ja stawiam raczej na Wellivera, bo chcialbym zobaczyc go w eliminatorze z Tua.
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 12-02-2011 22:45:12 
Ogladalem tylko jedna cala walke Wellivera z Solisem i kilka urywkow z jego innych pojedynkow
Powod jest prosty.Dla mnie ten facet jest obrzydliwy,jak takie grubaski ze starch niemieckich pornosow.Do tego to przecietny piesciarz.Z jakiej paki jest notowany w pierwszej 15 rankingow to nie mam pojecia
 Autor komentarza: vvanted
Data: 12-02-2011 22:50:03 
powinien go ktoś oklepać, żeby nie robił pośmiewiska z boksu.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.