MICHAŁ OLAŚ FINALISTĄ DEBRECZYŃSKIEGO TURNIEJU

Janusz Stabno, pzb

2011-02-11

Michał Olaś zwyciężył po ciekawym pojedynku Daniela Price'a (ENG) 5:1 i awansował do finału wagi ciężkiej Memoriału im. Istvana Bocskai'a w Debreczynie.

Od pierwszego gongu Anglik, dysponujący większym zasięgiem ramion, próbował zdobywać punkty ciosami prostymi. Olaś jednak nie pozwolił narzucić sobie walki w dystansie i atakując korpus rywala przechodził do walki z bliska. Ta taktyka przyniosła naszemu zawodnikowi dwa punkty przewagi. Podobny przebieg miała kolejna runda, w której  Price przez cały czas próbował przejąć inicjatywę operując długimi ciosami prostymi bitymi na przemian na korpus i głowę Polaka. Jednak nasz zawodnik większość akcji zaczepnych rywala przyjmował na szczelną gardę. Sam natomiast odpowiadał kontrami, które zapewniły mu przewagę także i w tej odsłonie (sędziowie punktowali 2:0). W trzeciej rundzie Anglik – wiedząc, że przegrywa – przeszedł do frontalnego ataku. Była to najbardziej wyrównana odsłona tego pojedynku (1:1), ale całą walkę zwyciężył Polak.

POLSKA-WŁOCHY: 91 kg - MICHAŁ OLAŚ vs BIAGIO IMBESI >>

Oceniając występ Michała Olasia selekcjoner kadry narodowej Stanisław Łakomiec powiedział:
-Jestem zadowolony ze sposobu, w jaki Michał rozwiązał ten pojedynek. Pokazał dobrą taktykę i charakter, co przyniosło mu zasłużony sukces. W finale rywalem Olasia będzie Teymur Mammadov (AZE), który w półfinale już w pierwszym starciu zwyciężył przez RSC zawodnika gospodarzy Deela Szabolcsa. Węgier po drugim liczeniu został odesłany do narożnika.