WITALIJ KLICZKO-DAVID HAYE WE WRZEŚNIU?

Redakcja, South London Press, Allboxing.ru, fot. Marek Śmietański

2011-02-09

Jak donoszą źródła bliskie obozu mistrza świata federacji WBA w wadze ciężkiej Davida Haye’a (25-1, 23 KO), po obowiązkowej obronie tytułu w maju Brytyjczyk zechce zmierzyć się we wrześniu z Witalijem Kliczką (41-2, 38 KO). Pojedynek miałby charakter starcia unifikacyjnego, ponieważ 39-letni Ukrainiec jest czempionem organizacji WBC.

Wciąż nie wiadomo, z kim Haye zmierzy się 21 maja, kiedy to przypada termin jego kolejnej obrony pasa WBA. Oficjalnym pretendentem do walki z nim jest Rusłan Czagajew (27-1-1, 17 KO), ale wobec problemów zdrowotnych (Uzbek jest nosicielem rzadko występującego zapalenia wątroby), pięściarz może nie zostać dopuszczony do walki na Wyspach Brytyjskich. Wśród potencjalnych rywali Haye’a wymienia się zajmującego drugą lokatę w rankingu WBA Aleksandra Powietkina (21-0, 15 KO), a także Denisa Bojcowa (28-0, 23 KO), plasującego się jedno oczko niżej.

Aby myśleć o walce z Haye’em, Kliczko musi 19 marca w Kolonii obronić tytuł WBC. Przeciwnikiem Ukraińca będzie Odlanier Solis (17-0, 12 KO), a walka będzie miała charakter obowiązkowej obrony pasa. Starszy z braci Kliczków jest też przymierzany do wrześniowej potyczki z Tomaszem Adamkiem. W przypadku kontuzji 34-letniego Władimira lub jego przegranej w starciu z Dereckiem Chisorą (30 kwietnia w Mannheim), mistrza świata organizacji IBF, IBO i WBO w walce z Polakiem miałby zastąpić właśnie Witalij.