PACQUIAO GOTOWY NA UNIFIKACJĘ Z BERTO

Redakcja, boxingscene.com

2011-02-09

Manny Pacquiao (52-3-2, 38 KO), uważany za najlepszego pięściarza świata bez podziału na kategorie wagowe, zwrócił się z prośbą do prezydenta WBC Jose Sulaimana o umożliwienie mu stoczenia walki o pas tej organizacji. Obecnie 32-letni Filipińczyk posiada tytuł federacji WBO w wadze półśredniej, którego będzie bronił 7 maja w Las Vegas w starciu z Shane’em Mosleyem. Mistrzem WBC jest w tej dywizji niepokonany Andre Berto (27-0, 21 KO).

Apel Pacquiao został przesłany pocztą elektroniczną przez doradcę pięściarza, Michaela Koncza.  W środę Filipińczyk wyleciał do USA, gdzie będzie promował walkę z Mosleyem, a  15 lutego, już jako polityk, spotka się w Białym Domu z Barackiem Obamą.

W liście do WBC, czytamy: „Z ciężkim sercem informujemy  o zwakowaniu przeze mnie pasa WBC w wadze junior średniej. Jak mieliśmy okazję się przekonać w walce z Margarito, walki w limicie 154 funtów są bardzo ryzykowne dla Manny’ego Pacquiao. W dniu walki przewaga masy rywala wynosiła aż 15 funtów (prawie 7 kilogramów, przyp. red.). Jestem pewien, że kwestie zdrowia i bezpieczeństwa zawodnika stoją na pierwszym miejscu również dla was.

W imieniu Pacquiao, Koncz wyraził gotowość do walki o pas WBC nie tylko w kategorii półśredniej, ale również w niższych wagach. „Z niecierpliwością oczekujemy szansy na godne reprezentowanie World Boxing Council dzięki posiadaniu pasa mistrzowskiego w wadze półśredniej lub niższych kategoriach”.