KLICZKO-HAYE: BOOTH PROPONUJE PAŹDZIERNIK

Redakcja, BBC

2011-02-09

Adam Booth, trener i menedżer mistrza świata federacji WBA w wadze ciężkiej Davida Haye’a (25-1, 23 KO) zaproponował, aby pojedynek jego podopiecznego z czempionem IBF, IBO i WBO Władimirem Kliczką (55-3, 49 KO) odbył się w październiku bieżącego roku.

- Kliczko zachowuje się bardzo wyniośle, co już nas wszystkich męczy – mówi Booth. - Niech zmierzy się z Davidem, jeśli rzeczywiście tego chce. David będzie boksował w maju, a Władimir w kwietniu. Po tym pojedynku Haye będzie miał dostatecznie dużo czasu na przygotowania do następnej walki, powiedzmy w październiku. Oczywiście jeżeli Władimir zechce wyjść przeciwko niemu na ring. Muszę jednak powiedzieć, że podczas naszych ostatnich rozmów odniosłem wrażenie, że Kliczko nie chce walczyć z Davidem – twierdzi Brytyjczyk.

Koncepcja Bootha kłóci się z planami Tomasza Adamka (43-1, 28 KO), który po kwietniowej walce z Kevinem McBride’em ma zmierzyć się z 34-letnim Kliczką. Brytyjczyk zakłada zatem, że po starciu z Dereckiem Chisorą (30 kwietnia), Ukrainiec może zrezygnować z wrześniowej potyczki w Polsce na rzecz pojedynku unifikacyjnego z Haye’em. 30-letniego „Hayemakera” czeka wcześniej walka w obronie pasa WBA, planowana na 21 maja. Wciąż nie wiadomo, czy rywalem Haye’a będzie Rusłan Czagajew, cierpiący na rzadko spotykany rodzaj zapalenia wątroby.