55.EDYCJA MEMORIAŁU im. ISTVANA BOCKSAI'A W DEBRECZYNIE - RYWALE POLAKÓW

Tradycyjny turniej międzynarodowy w Debreczynie poświęcony pamięci Istvana Bocskai'a co roku gromadzi na starcie liczne grono zawodników. Podobnie rzecz się ma w bieżącym sezonie, bowiem ostatecznie w zawodach wystartuje 118. pięściarzy z 20. państw.

- Dla wielu federacji debreczyński start to dobry sprawdzian przed najważniejszymi zawodami, a trzeba pamiętać, że w 2011r. poza mistrzostwami świata, stanowiącymi olimpijską kwalifikacje, zawodnicy europejscy walczyć będą dodatkowo o kontynentalny championat – mówi selekcjoner kadry narodowej Stanisław Łakomiec.

Istotnie frekwencja zawodnicza na Węgrzech jest duża, bowiem o zwycięstwa walczyć będą m.in. drużyny z: Rosji, Kuby, Azerbejdżanu, Anglii, Francji, Chorwacji, egzotycznego Mauritiusa i oczywiście zespół gospodarzy. Na debreczyńskim ringu – tradycyjnie już – wystąpią także Polacy.

W kat. 52 kg boksować będzie Rajnold Bromboszcz, który już w inauguracyjnym pojedynku spotka się z zawodnikiem gospodarzy Norbertem Kaluczą.

W wadze 64 kg Michał Syrowatka w swoim pierwszym występie także boksować będzie z Węgrem - Gergo Bene.

W kategorii 69 kg Tomasz Kot zmierzy się z  Mehdi Sahdi (MAR).

Natomiast Kamil Szeremeta (75 kg) walczyć będzie z  Bogdanem Juratoni (ROM).

Wreszcie Michał Olaś (91 kg) spotka się ze Stjepanem Vugdeliją (CRO).

Bromboszcz, Syrowatka, Kot oraz Szeremeta swoje pierwsze pojedynki stoczą dzisiaj (09.02.). W tych kategoriach wagowych do udziału w turnieju zgłoszono największe ilości zawodników: 13 (52 kg), 16 (64 kg) oraz po 13 w kat. 69 kg i 75 kg. Natomiast Michał Olaś – zgodnie z programem turnieju – boksować będzie jutro (10.02.). W wadze ciężkiej boksuje bowiem 8 zawodników.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.