'THE DREAM' ZABOKSUJE Z BYŁYM RYWALEM JACKIEWICZA

Redakcja, fightnews.com

2011-02-09

Były mistrz wagi junior średniej, Kassim Ouma (27-7-1, 17 KO), 22 kwietnia skrzyżuje rękawice z dobrze znanym polskim kibicom Delvinem Rodriguezem (25-5-2, 14 KO). Pojedynek odbędzie się w Mohegan Sun Casino w Uncasville w Connecticut, czyli na "podwórku" pochodzącego z Dominikany byłego pretendenta do tytułu IBF w kategorii półśredniej.

Ustalono, że obowiązywać będzie limit dywizji junior średniej, co dla 30-letniego Rodrigueza będzie nowością. 2 lata starszy Ouma większość kariery spędził w wadze do 154 funtów.

Były przeciwnik Rafała Jackiewicza w ostatniej walce minimalnie uległ Ashleyowi Theophane (28-4-1, 7 KO), natomiast "The Dream" po kiepskiej postawie w pierwszych pięciu rundach pojedynku z Joeyem Gilbertem (20-3, 15 KO), w szóstej odsłonie przypomniał sobie jak należy boksować i nieoczekiwanie zastopował jedną z gwiazd pierwszej edycji "Contendera".

Od tamtego czasu Ouma utrzymuje się w doskonałej formie fizycznej i marzy o odzyskaniu mistrzowskiego tytułu. Zwycięstwo nad twardym i walecznym Rodriguezem może go przybliżyć do walki o pas.