PACQUIAO STRACIŁ PAS WBC W WADZE JUNIOR ŚREDNIEJ

Tytuł mistrza świata federacji WBC w kategorii junior średniej nie ma już właściciela. Manny Pacquiao (52-3-2, 38 KO), który zdobył wakujący pas w listopadzie ubiegłego roku, stracił status championa podczas głosowania włodarzy World Boxing Council, którzy jednomyślnie postanowili odebrać Filipińczykowi trofeum. Powodem takiej decyzji jest deklaracja "Pacmana", który od początku nie krył, że nie zamierza bronić tytułu i w następnej walce powróci do dywizji półśredniej.

Obecnie rankingowi przewodzi Saul "Canelo" Alvarez (35-0-1, 26 KO), który dzierży pas WBC Silver. Drugą lokatę zajmuje nieaktywny od lipca Alfredo Angulo (19-1, 16 KO), a na trzecim miejscu widnieje nazwisko Paula Williamsa (39-2, 27 KO). Piąty w rankingu jest z kolei Antonio Margarito (38-7, 27 KO), który wydaje się być doskonałym przeciwnikiem dla 20-letniego Alvareza. Wkrótce federacja wyznaczy pięściarzy, którzy zaboksują o wakujący tytuł.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: cinkoski1
Data: 09-02-2011 03:42:40 
A po co im walczyć o jakiś tam wakujący tytuł.Niech federacja da im po jakimś kolorowym pasku-będą sami mistrzowie.Złoty,srebrny,platynowy,brązowy.Powinni zrobić jeszcze pas mistrza publiczności i uśmiechu-tumany.Nic dziwnego że boks jest coraz mniej popularny jak żądzą takie federacje.Najpierw WBA a teraz WBC.Jeden pas w każdej dywizji powinien być i chuj a nie jak w cyrku jakimś pieprzonym.
 Autor komentarza: KidDynamite
Data: 09-02-2011 07:51:17 
To on w ogóle miał pas w junior średniej? Bo z tego co pamiętam to walczyli chyba o "umowny pas" w "umownym limicie"?
 Autor komentarza: Maynard
Data: 09-02-2011 11:23:41 
Taa, umowny limit o pas w junior średniej, bo nie ma jeszcze (jeszcze!) pasów umownych ;)A że akurat był ten pasek zwakowany, to WBC mogła się zareklamować przy okazji walki Pacmana.

Nawet sam DON Jose Suleiman, wielki El Presidente pofatygował się do Dallas, żeby obejrzeć walkę w towarzystwie Aruma. A potem go wydymano, bo Pac woli bronić swojego WBO w półśredniej:)
 Autor komentarza: sierug
Data: 09-02-2011 12:06:06 
Tony wygra :D:D:D:D:D:DD:::D:DD::D:D
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.