BLOG: CZY ADAMEK MA SZANSE Z KLICZKĄ?

Arkadiusz Buza, blog.bokser.org

2011-02-04

Zapraszamy na tekst z blogów dotyczący jesiennej walki Tomasza Adamka, piórem naszego czytelnika Arkadiusza Buzy. Przy okazji zachęcamy wszystkich, którzy są zainteresowani pełniejszym wyrażaniem swoich opinii do założenia własnego bloga. Twoje teksty będą się ukazywać na www.blog.bokser.org. Blogowanie jest też sposobem na znalezienie się w redakcji BOKSER.ORG.

Chyba każdy kibic boksu w naszym kraju jest w tej chwili podekscytowany walką Adamka z Kliczko, bez wątpienia będzie to największe wydarzenie w historii polskiego boksu. Jednak gdy opadną nasze emocję, można pokusić się o ocenę szans "Górala" w walce z Kliczko.

Władimir oraz Witalij Kliczko to pięściarze w 100% kompletni, w pełni wykorzystujący swoje atuty. Siła, warunki fizyczne i wspaniałe wyszkolenie techniczne sprawiają, że są teoretycznie nie do pokonania, bynajmniej tak to wygląda na papierze. Przez ostatnie kilka lat większość przeciwników braci była bardzo pasywna. Dużo krzyczeli przed walką, a potem nic nie robili w ringu.

Wciąż otwarte pozostaje pytanie, z kim nasza gwiazda zawalczy. Osobiście wolałbym by był to Witalij. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta, od początku kariery, starszemu z braci ciężko było walczyć z małym i szybkim przeciwnikiem, przykładem niech będzie Chris Byrd, który dzielnie uciekał i wygrał, lub też Vaughn Bean, który aż 11 rund się dzielnie bronił i uciekał. Adamek, który jest jeszcze szybszy, lepszy i bardziej wyszkolony, ma bardzo duże szanse ze starszym z braci.

Amerykańscy i Niemieccy eksperci już piszą, że Adamek jest w tej walce stracony. Ja sądzę inaczej. Niespodzianek w boksie, a w szczególności w wadze ciężkiej było wiele. Mike Tyson przegrywał, Ali przegrywał, Lewis też leżał na deskach (cios rozpaczy), dlatego nie wolno skreślać Tomka, który posiada coś o czym bracia Kliczko bardzo dawno temu zapomnieli, a co jest najważniejsze w boksie. To serce do walki i dusza wojownika. Bracia Kliczko poprzez swoją dominację i ogromne pieniądze stracili to, widać to kiedy porówna się ich dzisiejsze walki z tymi wcześniejszymi. Dziś są ułożeni i działają jak idealne szwajcarskie zegarki. Bez wątpienia Tomasz Adamek będzie musiał wydobyć więcej z siebie niż kiedykolwiek wcześniej, ale to jest boks i wszystko jest możliwe. Bo jeżeli ukraińscy mistrzowie mają przegrać, to przecież tylko z Polakiem... bo Polak potrafi... Choć będzie ciężko, wierzmy w zwycięstwo, bo wiara przenosi góry, a Polak już nie raz udowodnił, że potrafi!

Jeśli też chcesz się podzielić z czytelnikami swoimi opiniami, już dziś aplikuj o prawa bloggera. Piszesz kiedy chcesz, ile chcesz, o czym chcesz.