ADAMEK-McBRIDE: OSTATECZNA DECYZJA W PIĄTEK

Redakcja, Informacja własna, fot. Mike Gladysz

2011-02-03

Już jutro rozstrzygnie się, gdzie Tomasz Adamek (43-1, 28 KO) zawalczy z prawie dwumetrowym Kevinem McBride'em (35-8-1, 29 KO).  Jak dowiedziała się redakcja BOSKER.ORG, firma SMG Polska poprosiła o dodatkowy czas do piątku 4 lutego, aby mogła zaprezentować pełną ofertę gali "Górala" w Katowicach. Tomasz Adamek wraz ze swoimi promotorami przystał na takie rozwiązanie.

Po tym jak obóz Adamek Team pozna wszystkie szczegóły oferty, zadecyduje czy walka z Irlandczykiem odbędzie się w Katowicach, czy w Newark. Termin walki, który został ustalony na  16 kwietnia, nie ulegnie zmianie.

McBride zasłynął pokonaniem przez techniczny nokaut w 6. rundzie Mike'a Tysona w 2005 roku. Była to ostatnia walka w karierze słynnego Amerykanina. W 2007 roku Irlandczyk skrzyżował rękawice z Andrzejem Gołotą, który znokautował Irlandczyka w 6. starciu. 37-latek po raz ostatni walczył w październiku ubiegłego roku. Przegrał wówczas z Mattem Skeltonem w półfinale turnieju "Prizefighter". Walka z McBridem ma być tylko przystankiem w drodze do najważniejszego i najtrudniejszego testu przed jakim kiedykolwiek stanął "Góral", kiedy to na jesieni spotka się mistrzem świata wagi ciężkiej organizacji IBO, IBF i WBO Władimirem Kliczko (55-3, 49 KO).