TYSON TYM RAZEM W GRUZJI

Redakcja, georgiatoday.ge

2011-02-03

Były mistrz świata w kategorii ciężkiej Mike Tyson w marcu odwiedzi Gruzję. 44-letni Amerykanin będzie gościem specjalnym wieczoru pięściarskiego, którego głównym wydarzeniem będzie starcie w wadze średniej pomiędzy Avtadilem Khurtsidze (22-2-2, 13 KO) i Giovannim Lorenzo (29-3, 21 KO).

Walka odbędzie się 12 marca w Pałacu Sportu w Tbilisi, a cała impreza będzie promowana przez grupę Elite Boxing Promotions z siedzibą na Ukrainie. Szykują się spore emocje, bo Khurtsidze i Lorenzo to dwaj niedoszli pretendenci do pasów mistrzowskich federacji WBA w wadze średniej. We wrześniu ubiegłego roku 30-letni Dominikanin uległ Felixowi Sturmowi w walce o pas WBA Super World, a miesiąc później 35-letni Gruzin nie poradził sobie z Hassmanem N’Dam N’Jikamem w starciu o tytuł WBA World.

Kto wie, czy wizyta Tysona nie sprowadzi wydarzeń między linami na drugi plan. Pięściarz z Brooklynu jest bowiem postrzegany jako jeden z ostatnich wielkich mistrzów kategorii ciężkiej i wciąż cieszy się ogromną popularnością. Tyson jest gościem imprez sportowych na całym świecie i prawdziwą gwiazdą show-biznesu.