GUERRERO: MARQUEZ MNIE UNIKA

Redakcja, boxingscene.com

2011-02-03

Robert Guerrero (28-1-1, 18 KO), były mistrz kategorii piórkowej i super piórkowej, a obecnie jeden z najlepszych "lekkich", uważa, że Juan Manuel Marquez (52-5-1, 38 KO) od dawna go unika.

27-letni "Duch" jest pretendentem z ramienia federacji WBO i choć Golden Boy Promotions chciało zorganizować walkę o pas, "Dinamita" nie wyraził żadnego zainteresowania.

- Dotychczas starałem się być grzeczny i z szacunku do niego nie mówiłem głośno tego, co wydaje mi się oczywiste. Myślę, że on po prostu nie chce ze mną walczyć. On nie ma już w sobie wojownika, interesują go tylko pieniądze - twierdzi Guerrero.

W swojej ostatniej walce Marquez przetrwał trudne chwile i zastopował dzielnego Michaela Katsidisa. Zaraz potem rzucił wyzwanie Manny'emu Pacquiao i wyraził chęć przeniesienia się do mocno obsadzonej kategorii junior półśredniej.

- To zabawne. Przecież wywalczyłem sobie prawo do pojedynku z mistrzem. Kiedy zostałem obowiązkowym pretendentem, on nawet nie zwrócił na mnie uwagi. Kompletnie mnie zignorował, nie zależy mu na walce ze mną. Myślę, że on zdał sobie sprawę, że jego czas mija. Jestem młody, szybki i silny, a w dodatku mam dobre warunki fizyczne. Widział mnie w akcji, występowałem na jego galach. Marquez szuka wymówek i zrobi wszystko, by uniknąć starcia ze mną - powiedział "Duch".