STEWARD: WOLAŁBYM UNIKNĄĆ WALKI Z CHISORĄ

Redakcja, boxingnews24.com

2011-01-30

Emanuel Steward, szkoleniowiec mistrza świata federacji IBF, IBO i WBO w wadze ciężkiej Władimira Kliczki (55-3, 49 KO) wyraził swój niepokój związany z najbliższą walką swojego podopiecznego. 30 kwietnia w Mannheim „Dr Stalowy Młot” skrzyżuje rękawice z niepokonanym Dereckiem Chisorą (14-0, 9 KO). Jeśli 34-letni Kliczko ulegnie Brytyjczykowi, to we wrześniowej walce z Tomaszem Adamkiem zastąpi go jego brat Witalij. Oczywiście pod warunkiem, że starszy Kliczko pokona w marcu Odlaniera Solisa, oficjalnego pretendenta do pasa WBC.

- Chisora jest najbardziej niebezpiecznym przeciwnikiem Władimira w ostatnich kilku latach. Dereck ma w sobie energię, pewność siebie i młodość, a więc elementy, którym nie musieliśmy stawiać czoła w ostatnich pojedynkach. Sądzę, że Chisora sprawi, że będzie to bardzo twarda walka. Jeśli wszystko zależałoby ode mnie, to wolałbym uniknąć tej walki – twierdzi Steward.

EMANUEL STEWARD O TOMASZU ADAMKU W ROZMOWIE Z BOKSER.ORG >>

- Wolałbym walkę z Davidem Haye’em, ale decyzję zawsze powinien podejmować Władimir. To uczciwy człowiek, który zdaje sobie sprawę, że jest winny ten pojedynek Dereckowi, ponieważ wcześniej był on odwołany z powodu jego kontuzji. Nie było w tym winy Derecka i Władimir rozumie, że musi spełnić swój obowiązek wobec Chisory – tłumaczy legendarny szkoleniowiec.