KLICZKO: ADAMEK JEST LEPSZY NIŻ HAYE

Redakcja, fanhouse.com, fot. Mariusz Serafin

2011-01-27

Mistrz świata wagi ciężkiej IBF, WBO i IBO oraz posiadacz pasa The Ring wszechwag, Władimir Kliczko (55-3, 49 KO), skomentował podpisanie kontraktu na walkę z byłym mistrzem świata w dwóch kategoriach wagowych, Tomaszem Adamkiem (43-1, 28 KO). Dał się namówić na porównanie "Górala" z mistrzem świata WBA, Davidem Haye'em (25-1, 23 KO).
 
- Jesteś zadowolony z osiągniętego porozumienia na walkę Adamka z Tobą lub Twoim bratem?
WK: W wadze ciężkiej brakuje wielkich nazwisk. Jest dosłownie kilka, które od razu przychodzą mi do głowy. Dwa najważniejsze to: Tomasz Adamek i David Haye. Oczywiście poza nimi, w dalszej kolejności, są też inni, np. Dereck Chisora, z którym będę walczył 30 kwietnia. Anglik dobrze się reklamuje, jest bardzo głośny - to podobny typ do Davida Haye - ale póki co jeszcze niczego wielkiego w ringu nie pokazał. Ja i mój brat widzimy więc w tej chwili tylko kilku pięściarzy, którzy mogliby rywalizować o nasze tytuły, ale wśród nich liczą się właściwie tylko dwa nazwiska: Adamek i Haye. Właśnie dlatego jesteśmy tak bardzo zadowoleni z osiągniętego porozumienia z obozem Tomasza, który we wrześniu będzie rywalizował ze mną lub z moim bratem.

- Nadal masz nadzieję na walkę z Davidem Haye?
WK: David Haye może ze mną walczyć 2 lipca. Anglik jednak ostatnio ucichł, jakby szukał dla siebie odpowiedniego rywala. Pewnym jest, że Rusłan Czagajew nie dostanie zgody na występ w Wielkiej Brytanii, co oznacza, że Haye będzie musiał znaleźć sobie innego przeciwnika. W sumie nie wiem jak się teraz w WBA mają sprawy związane z obowiązkowymi obronami. Całkiem więc możliwe, że będę walczył z Anglikiem w lipcu, jak to niegdyś planowaliśmy.

- Czyli jesteś zadowolony, że w tej sytuacji pojawiła się opcja walki z Tomaszem Adamkiem?
WK: Oczywiście, że jestem zadowolony, bo Polak jest idealnym przeciwnikiem. Mam tu na myśli przede wszystkim fakt, że był mistrzem świata w dwóch kategoriach wagowych i że potrafi swoim kibicom dawać bardzo ekscytujące walki.

- Kto Twoim zdaniem jest lepszym pięściarzem: Adamek czy Haye?
WK: Myślę, że Adamek jest od Haye`a lepszy pod względem techniki i taktyki. Oczywiście, wyższy odsetek zwycięstw przed czasem ma Anglik [92% vs 65%], który słynie z wielkiej siły ciosu, ale Adamek jest od niego o wiele bardziej doświadczony.