Archiwum wiadomości z dnia: 2011-01-26

 
ADAMEK ZAROBI 15 MLN ZŁOTYCH

Redakcja, fakt.pl, fot. Mariusz Serafin

2011-01-26

Wrzesień tego roku, Warszawa lub Wrocław - w tym czasie i miejscu dojdzie do walki Tomasza Adamka (43-1, 28 KO) z Władymirem Kliczko (55-3, 49 KO). Kontrakt został podpisany. Bez względu na wynik polski bokser dostanie ogromną kasę - co najmniej 15 milionów złotych!

Pojedynek Adamka z Kliczko jest już pewny. W jego organizacji może przeszkodzić jedynie kontuzja bądź porażka jednego z bokserów. Obaj walczą w kwietniu. Adamek w Katowicach (16 kwietnia) z nieznanym jeszcze rywalem, Władymir w Mannheim (30 kwietnia) z Dereckiem Chisorą (14-0, 9 KO), a stawką są pasy mistrzowskie IBF i  WBO.

– Nie przegram, nie ma takiej możliwości. Możecie już szykować się na moją walkę z Kliczko – zapewnia Adamek. – Gdyby Władymir stracił pasy w pojedynku z Chisorą, to rywalem Tomka będzie Witalij. Taki jest zapis w kontrakcie – mówi Faktowi Ziggy Rozalski, doradca Adamka.

Rozalski zdradza nam, jak wyglądały negocjacje z menedżerami Kliczki. – Oni chcieli walki z Tomkiem już ponad rok temu. Wówczas oferowali pół miliona dolarów. Odrzuciliśmy tę ofertę. Następne były coraz bardziej korzystne: milion, półtora miliona, dwa... aż doszło do czterech. Do tego 35 procent z dochodów za transmisję w amerykańskiej telewizji. Tego Tomek też nie chciał. I dobrze, bo teraz dostanie więcej i procent z wpływów ze stacji telewizyjnych z całego świata – opowiada Rozalski.

Okazuje się, że Adamek ma talent nie tylko do boksu, ale też do interesów. Właśnie podpisany kontrakt da mu ponad 5 mln dolarów, czyli 15 mln złotych. Takiej kasy jeszcze nikt w polskim boksie nie zarobił!  Największą dotąd gażę z polskich bokserów dostał Andrzej Gołota - za walkę z  Mike'em Tysonem zarobił 3,5 mln dolarów. Trochę mniej, bo 2 mln dolarów, otrzymał za pojedynek z Lennoxem Lewisem. Podobną gażę wywalczył Dariusz Michalczewski za starcie z Fabrice`em Tiozzo. Milion dolarów dostał Albert Sosnowski za walkę z Witalijem Kliczko.