WITALIJ KLICZKO CHWALI TOMASZA ADAMKA

Redakcja, onet.pl, fot. Pavel Terekhov

2011-01-26

Obozy Tomasza Adamka (43-1, 28 KO) i braci Kliczko w końcu doszły do porozumienia. Podpisano kontrakt na walkę we wrześniu, która odbędzie się na jednym ze stadionów, na którym będą rozgrywane mecze Euro 2012. Z takiego rozwiązania cieszą się obie strony.

Zanim dojdzie do starcia któregoś z braci Kliczko z Tomaszem Adamkiem Ukraińcy stoczą walkę w obronie tytułów. Witalij (41-2, 38 KO) zmierzy się z Odlanierem Solisem (17-0, 12 KO), a Władymir (55-3, 49 KO) z Dereckiem Chisorą (14-0, 9 KO). Jeżeli któryś z nich poniesie porażkę, wówczas drugi będzie rywalem "Górala". Jeżeli obaj przegrają, wówczas kontrakt będzie nieważny. Jeżeli obaj wygrają, wtedy rywala dla Polaka wskaże promotor braci Kliczko.

Żaden z obozów nie dopuszcza jednak takiej możliwości i już planują rozpoczęcie rozmów ze stacjami telewizyjnymi w USA, Niemczech i Polsce na temat praw do transmisji tego spektakularnego wydarzenia.

- Walka na stadionie piłkarskim wymaga czasu, aby ją dobrze przygotować. Niemniej jednak nie możemy się już doczekać, kiedy wszyscy trzej bokserzy skończą swoje pojedynki. W ciągu najbliższych tygodni rozpoczniemy negocjacje ze stacjami telewizyjnymi - powiedział Bernd Boente, dyrektor zarządzający "Klitschko Management Group".

Bracia Kliczko, mimo że w wadze ciężkiej mają o wiele większe doświadczenie od Adamka nie zamierzają lekceważyć Polaka. - Tomasz Adamek jest bardzo dobrym, szybkim i twardym przeciwnikiem. Nieważne, czy to ja, czy Władymir - będziemy musieli być skoncentrowani przez całą walkę. To jest fantastyczne, że polski i ukraiński bokser skrzyżują rękawice w wielkim sportowym wydarzeniu przed Euro 2012 - powiedział Witalij Kliczko.

- Promujemy walki braci Kliczko na największych światowych arenach począwszy od Madison Square Garden, po Staples Center i największe stadiony piłkarskie w Niemczech. Walki z udziałem każdego z braci Kliczko są wielkim wydarzeniem na skalę światową i bardzo się cieszymy, że teraz będzie się to mogło odbyć na jednym z nowych stadionów w Polsce, gdzie powinna być wspaniała atmosfera - powiedział Tom Loeffler z "K2 Promotions".